Kosztuje 5 zł, a działa jak profesjonalny pochłaniacz wilgoci do domu. Wystarczy rozsypać na parapecie

W okresie jesienno-zimowym wiele osób zmaga się z nadmiarem wilgoci w mieszkaniu, a tym samym rozwojem pleśni i grzybów. Okazuje się, że rozwiązanie problemu wcale nie musi kosztować nas majątku. Pochłaniacz wilgoci do domu możemy wykonać samodzielnie.

Odpowiedni poziom wilgotności w mieszkaniu jest bardzo istotny jesienią i zimą, kiedy na zewnątrz pada deszcz i sypie śnieg. Receptą na pojawiający się problem jest zakup drogiego sprzętu. Zanim zdecydujemy się wydać pieniądze, warto sprawdzić domowe sposoby na walkę z wilgocią.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Małgorzata Kożuchowska zaskoczyła fryzurą. Jak za dawnych lat! Wróci do krótkich? (zdjęcie ilustracyjne)Małgorzata Kożuchowska zaskoczyła fryzurą. Jak za dawnych lat! Wróci do krótkich?

Powody wilgoci w mieszkaniu? To może być niebezpieczne dla zdrowia

Kiedy zauważymy pierwsze oznaki podwyższonego poziomu wilgoci w mieszkaniu, nie bagatelizujmy problemu. Jeśli na oknach skrapla się woda, jest to pierwszy sygnał, aby zacząć działać. Przyczyn powstającej wilgoci jest wiele – przeciekający komin, zła instalacja kanalizacyjna czy niewietrzone mieszkanie.

Pomieszczeniami, gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze ogniska pleśni czy grzybów są kuchnia i łazienka, ponieważ to właśnie tutaj najczęściej wytwarzamy parę wodną. Gdy podczas gotowania nie uruchomimy okapu, możemy być pewni, że ulatująca para znajdzie ujście na naszych oknach. Podobnie sytuacja wygląda z długimi i gorącymi kąpielami. Woda paruje i osadza się na ścianach i lustrach.

Ręcznik papierowyDo czego nie używać papierowych ręczników, by niczego nie zniszczyć?

Wraz ze zwiększeniem wilgotności w mieszkaniu, ryzyko pojawienia się grzyba lub pleśni wzrasta. Pamiętajmy, że pleśń jest niebezpieczna dla zdrowia. Gdy pojawi się w mieszkaniu, należy natychmiast ją usunąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy pochłaniacz wilgoci. Kosztuje tylko 5 zł

Jeśli nie chcesz kupować profesjonalnego pochłaniacza wilgoci, zastosuj skuteczną domową metodę. Do miseczki wsyp ryż i postaw w miejscu, gdzie zbiera się wilgoć. Ryż napęcznieje, jednocześnie osuszając pomieszczenie. To prosty produkt, który każdy z nas posiada w domu. Alternatywą dla ryżu jest soda oczyszczona. 

Więcej o: