Przyklej na podeszwę buta, a oblodzony chodnik nie będzie więcej problemem. To niezawodny patent

Ślizgające się buty zimą to zmora wielu osób. Okazuje się, że problem można rozwiązać prostymi sposobami. Wykorzystanie produktów z apteczki, kosmetyczki lub domowej skrzynki z narzędziami sprawi, że buty zyskają na przyczepności. Sprawdź, co należy zrobić.

Zimą sporo osób ma nie lada problem. Śnieg i lód sprawiają, że powierzchnia szybko staje się śliska, a zanim służby zdążą posypać chodniki piachem czy solą, łatwo upadek i nabicie bolesnego guza. Okazuje się, że można temu zapobiec prostymi, tanimi sposobami. Wystarczy zastosowanie produktów, które większość z nas ma już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały? Przyklej do podeszwy plaster

Jednym z najprostszych sposobów na rozwiązanie problemu śliskich butów, jest przyklejenie do podeszwy plastra opatrunkowego z domowej apteczki. Dzięki tej metodzie przyczepność butów się zwiększy, co zminimalizuje ryzyko upadku i ślizgania się obuwia na lodzie i śniegu. Warto tylko pamiętać, by wcześniej oczyścić i odtłuścić podeszwy, oraz przykleić do nich plaster w poprzek.

Domowe sposoby na śliskie buty. Oczyść je i spryskaj lakierem do włosów

Kolejnym sposobem, o którym mało kto wie, jest spryskanie podeszew butów lakierem do włosów służącym do utrwalania fryzury. Wystarczy dokładnie wyczyścić buty, osuszyć je i przetrzeć delikatnie podeszwy papierem ściernym. Następnie należy rozpylić na nie niewielką ilością kosmetyku, dzięki czemu śliskie podłogi nie będą już zagrożeniem. Warto zdawać sobie sprawę, że metoda działa dosyć krótko i najlepiej sprawdza się w przypadku pomieszczeń zamkniętych.

Co zrobić by buty się nie ślizgały na lodzie? Postaw na silikon

Ciekawym sposobem na pozbycie się problemu ślizgających butów jest zastosowanie niezbędnego podczas remontów silikonu, który wielu mężczyzn przechowuje w skrzynce z narzędziami. Choć mało kto o tym wie, tworzywo świetnie sprawdza się jako środek na podeszwy.

  1. Oczyść i osusz podeszwy.
  2. Nanieś na podeszwy silikon, tworząc nieregularne wzorki. Zrób to ostrożnie, by nie uszkodzić cholewek (nawet mała plamka w niechcianym miejscu może zniszczyć wygląd butów).
  3. Pozostaw buty z silikonem do wyschnięcia — najlepiej na noc.
Więcej o: