Wsyp pół szklanki do pralki i uruchom program. W mig uporasz się ze smrodem

Czysta pralka jest gwarantem dobrze wypranych ubrań. Jeśli z pralki unosi się lekko zatęchły i nieprzyjemny zapach to znak, że należy wyczyścić urządzenie. Jak to zrobić? Istnieje prosty domowy sposób, aby nasza pralka znów lśniła czystością.

Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych płynów lub proszków do czyszczenia pralki. Jednak jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, możemy zastosować prosty domowy sposób. Gwarantujemy, że przy użyciu tego produktu, pralka będzie czysta, a niemiły zapach zniknie.

Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta

Dlaczego z pralki brzydko pachnie? Winowajcą brudny dozownik

Wiele osób skarży się na przykry zapach wydobywający się z pralki. Pamiętajmy, że pralka to urządzenie, w którym panuje wilgotne środowisko sprzyjające rozwojowi pleśni, grzybów i kamienia. Najczęściej winowajcą jest dozownik. Podajnik należy nie tylko regularnie wietrzyć, ale również czyścić, ponieważ może stać się ogniskiem pleśni. Wówczas z pralki będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach, a nasze pranie będzie zwyczajnie śmierdzieć. Aby wyczyścić dozownik, należy go wyjąć i umieścić w misce z ciepłą wodą i sodą oczyszczoną. Namaczamy dozownik przez kilka godzin, a następnie czyścimy suchą ściereczką.

Więcej artykułów przeczytasz na Gazeta.pl

Jak pozbyć się smrodu z pralki? Wsyp pół szklanki kwasku cytrynowego, a brzydki zapach zniknie

Do wyczyszczenia pralki idealnie sprawdzi się kwasek cytrynowy. Usunie kamień i brzydki zapach. Do dozownika wsyp pół szklanki kwasku i uruchom pralkę, ustawiając najwyższą temperaturę. Jeśli nie posiadasz w domu kwasku, dobrze sprawdzi się ocet. Do dozownika należy wlać szklankę octu i włączyć pralkę. Warto pamiętać o wyczyszczeniu filtra, bo właśnie w tym miejscu gromadzi się wiele nieczystości jak np. włosy czy sierść zwierząt.

Pamiętajmy, że aby nasza pralka długo nam służyła, powinniśmy czyścić ją przynajmniej raz w miesiącu. 

Więcej o: