Jak otworzyć słoik? Nie musisz używać siły! Z tym trikiem żadna zakrętka nie sprawi problemu

Ryba na patelni, barszczyk się gotuje, a ty nie możesz uporać się ze słoikiem? Znamy proste triki, dzięki którym otworzyć je bez wysiłku i użycia siły. Są banalnie proste.

Musisz szybko otworzyć słoik, ale zakrętka stawia opór? Jest kilka prostych trików, które warto znać w takiej sytuacji. Dzięki nim szybko uporamy się z każdym słoikiem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Jak otwierać słoiki bez użycia siły? Najpopularniejszą metodą jest nóż

Gdy nie możemy otworzyć słoika, najczęściej wielu z nas sięga po nóż. Jest to co prawda sposób skuteczny, gdyż wystarczy podważyć nim wieczko do momentu usłyszenia charakterystycznego syknięcia. Ma jednak również pewne wady. Po pierwsze należy przy tym sposobie zachować szczególną ostrożność, abyśmy nie skaleczyli się nożem. Po drugie otwierając słoik nożem, ponownie już nie będziemy mogli go wykorzystać. 

Szybki sposób na otworzenie słoika. Wypróbuj także inne triki 

Kolejnym niezawodnym patentem, a przy tym bezpiecznym dla słoików jest... wrzątek. Wystarczy zagotować wodę w garnku, zdjąć naczynie z palnika i zanurzyć w wodzie słoik, wkładając go do garnka nakrętką do dołu. Po kilku minutach ostrożnie wyciągamy słoik i wycieramy ścierką. Otworzymy go bez problemu. 

Jak jeszcze można poradzić sobie z mocno zakręconym lub zawekowanym słoikiem? 

  • Gumowa rękawica — jeśli nie mamy takiej pod ręką, to sprawdzi się też wilgotny ręcznik lub ściereczka kuchenna. 
  • Postukanie nakrętką — należy chwycić słoik pod kątem, a później postukać brzegiem nakrętki delikatnie o blat lub deskę do krojenia
  • Drewniana łyżka — łyżkę stukamy najpierw o dno słoika, a następnie o nakrętkę i kilka razy powtarzamy. 
Więcej o: