Chciał zaoszczędzić pieniądze, więc zaczął robić dziewczynie paznokcie. "Co? Chyba żartujesz"

W czasach, gdy inflacja szaleje, każdy z nas szuka oszczędności. Ta para udowadnia, że jak się chce, to można wszystko. Nawet jeśli w grę wchodzi nauka robienia manicure. To nagranie na TikToku stało się prawdziwym hitem i do tej pory obejrzano je prawie 20 mln razy.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zwykle w salonach kosmetycznych naszymi paznokciami zajmują się kobiety. Często wyjście na manicure traktujemy jako czas tylko dla nas, gdzie możemy wypić dobrą kawę, zrelaksować się, czy poplotkować. Co prawda, coraz więcej mężczyzn uczy się tego zawodu, jednak wciąż są oni w mniejszości. Ten mężczyzna postanowił nauczyć się robić paznokcie dla swojej dziewczyny. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Nauczył się robić manicure dla swojej dziewczyny. "Teraz mogę zaoszczędzić"

TikTokowe konto "gelxdaddy" obserwuje ponad 72 tys. fanów. Znajdziemy tam filmiki, które pokazują jak Jay uczy się malować, przedłużać i piłować paznokcie dla swojej dziewczyny Dakoty. Para spotyka się ze sobą od dwóch lat. Wiele internautek jest pod wrażeniem, że mężczyzna zrobił to dla swojej kobiety. Jednak jeszcze więcej osób jest pod wrażeniem jego talentu. Najpopularniejsze wideo na ich koncie ma prawie 20 mln wyświetleń. 

Oficjalnie zrywam z moim salonem kosmetycznym. 

- brzmi podpis pod filmikiem. 

Nie dość, że przystojny to jeszcze zdolny. Gratulacje.
Złoto nie chłop. 
Coś pięknego.

Niektóre z użytkowniczek TikToka przyznały wręcz, że to jest idealny materiał na męża i Dakota powinna jak najszybciej wyjść za niego za mąż. Inne uważają, że dzięki swojemu talentowi już wkrótce może otworzyć swój własny salon i zarabiać krocie. Nie da się ukryć, że mężczyzna ma naprawdę talent. 

Pan od manicure’u

Tak jak wspominaliśmy, mężczyźni w tej branży są mniejszością, ale nawet w Polsce możemy znaleźć wybitnych specjalistów od paznokci. Zalicza się do nich Bartek, który stylistą paznokci został z przypadku. Na początku nie miał zielonego pojęcia o prowadzeniu takiego biznesu, ale zaryzykował i się opłaciło. 

- Znałem się na prowadzeniu biznesu, ale z restauracją szło mi dobrze także dlatego, że znałem się na gastronomii. Wiedziałem, że jeśli pomysł z salonem manicure’u ma wypalić, muszę się znać i na stylizacji paznokci. Poszedłem na jeden kurs, potem na drugi, trzeci i kolejne. Myślałem, że wiedza praktyczna będzie mi pomagała głównie w zatrudnianiu personelu, ale okazało się, że jestem całkiem dobry no i przede wszystkim, że zdobienie paznokci daje mi dużo satysfakcji. Manicure hybrydowy - bo głównie taki się teraz wykonuje - wymaga dużej precyzji i jest tak naprawdę umiejętnością techniczną, którą można doskonalić. Na kursie ze zdobień nieoczekiwanie okazało się, że mam też dobrą rękę do malowania wzorków i umiem dobierać kolory - powiedział w rozmowie z Onet.pl

 

A wy co myślicie o mężczyznach w tym zawodzie?

Więcej o: