O ślubach tych gwiazdorskich par było głośno. Ceremonie, o których media rozpisywały się tygodniami

Te pary miały "ślub jak z bajki", choć często określa się je też mianem "ślubu stulecia". Nawet jeśli po jakimś czasie doszło do rozstania, media z całego świata do dziś wspominają nietypowe akcenty, przepych i piękno ceremonii, podczas których ślubowali sobie miłość.

Małżeństwa par, które miały "ślub stulecia" nie zawsze trwają długo i szczęśliwie. Wiele gwiazd, celebrytów czy członków rodzin królewskich cieszy się pełnymi przepychu i atrakcji ceremoniami, jednak mimo to po jakimś czasie niektórzy z nich podejmują decyzje o rozstaniu i rozwodzie. Nie ma w tym jednak niczego złego. Relacje między ludźmi bywają skomplikowane, lecz warto celebrować miłość, nawet jeśli uczucie miałoby kiedyś minąć. Przedstawiamy trzy śluby, o których przed laty było bardzo głośno.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Śluby stulecia. Kim Kardashian i Kanye West pobrali się we Florencji

To nie był pierwszy ślub popularnej celebrytki, jednak ten okazał się szczególnym wydarzeniem, które przez długi czas relacjonowano w mediach społecznościowych. Kim Kardashian i Kanye West pobrali się w 2014 r. we Włoszech i choć okoliczności na pierwszy rzut oka wydawały się kameralne, nie obyło się bez przepychu. Para ślubowała sobie miłość w XVI-wiecznej fortecy Forte di Belvedere na szczycie wzgórza w pobliżu rzeki Arno we Florencji. Towarzyszyło im około dwustu gości, a ceremonię uświetnił występem Andrea Bocelli. Małżeństwo podjęło decyzję o rozstaniu 7 lat później.

 

Ślub tej pary śledziła cała Polska. Michał Wiśniewski i Marta Mandrykiewicz

Ślub kościelny Michała Wiśniewskiego i Mandaryny w 2003 r. śledziła cała Polska. Wszystko ze względu na reality show "Jestem jaki jestem" transmitowane na kanale TVN w latach 2003-2004, w którym ze szczegółami ukazano materiał z wydarzenia. Oba stroje, w których ślubowali narzeczeni kosztowały 40 tys. złotych. Wiśniewski zaprosił ekipę telewizyjną i około stu gości do Kiruny w Szwecji, gdzie para pobrała się w kaplicy wykutej w lodzie, a pan młody przyjechał po wybrankę saniami zaprzęgniętymi w renifery. "Zimowa bajka" na lata zapadła w pamięć wielu Polakom i choć od czasu rozwodu piosenkarz był już w kilku innych związkach, to właśnie ten ślub jest najczęściej wspominany.

 

Ślub po królewsku. Król Karol i księżna Diana

W 1981 r. ślub króla Karola i księżnej Diany śledziła cała Wielka Brytania. Choć mężczyzna był wtedy jeszcze księciem, o ceremonii było głośno na całym świecie. Para ślubowała 29 lipca w Katedrze św. Pawła w Londynie. Panna młoda miała na sobie długi welon mierzący aż 8 metrów (ledwo zmieścił się w karocy) i piękną suknię z jedwabiu, która została obszyta 10 tys. cekinów z masy perłowej. Oprócz 750 mln ludzi śledzących wydarzenie przed telewizorami, parze na miejscu towarzyszyło około 3 tys. gości. Małżeństwo oficjalnie wzięło rozwód w 1996 r.

 
Więcej o: