O ślubach tych gwiazdorskich par było głośno. Ceremonie, o których media rozpisywały się tygodniami

Te pary miały "ślub jak z bajki", choć często określa się je też mianem "ślubu stulecia". Nawet jeśli po jakimś czasie doszło do rozstania, media z całego świata do dziś wspominają nietypowe akcenty, przepych i piękno ceremonii, podczas których ślubowali sobie miłość.

Małżeństwa par, które miały "ślub stulecia" nie zawsze trwają długo i szczęśliwie. Wiele gwiazd, celebrytów czy członków rodzin królewskich cieszy się pełnymi przepychu i atrakcji ceremoniami, jednak mimo to po jakimś czasie niektórzy z nich podejmują decyzje o rozstaniu i rozwodzie. Nie ma w tym jednak niczego złego. Relacje między ludźmi bywają skomplikowane, lecz warto celebrować miłość, nawet jeśli uczucie miałoby kiedyś minąć. Przedstawiamy trzy śluby, o których przed laty było bardzo głośno.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Święta Bożego NarodzeniaFast food na wigilijnym stole? Co kraj, to obyczaj. Święta za granicą

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Śluby stulecia. Kim Kardashian i Kanye West pobrali się we Florencji

To nie był pierwszy ślub popularnej celebrytki, jednak ten okazał się szczególnym wydarzeniem, które przez długi czas relacjonowano w mediach społecznościowych. Kim Kardashian i Kanye West pobrali się w 2014 r. we Włoszech i choć okoliczności na pierwszy rzut oka wydawały się kameralne, nie obyło się bez przepychu. Para ślubowała sobie miłość w XVI-wiecznej fortecy Forte di Belvedere na szczycie wzgórza w pobliżu rzeki Arno we Florencji. Towarzyszyło im około dwustu gości, a ceremonię uświetnił występem Andrea Bocelli. Małżeństwo podjęło decyzję o rozstaniu 7 lat później.

 

Rodzaje choinek - minimalizm, przepych, a może blisko natury? Zdjęcie ilustracyjneKiedy rozbierać choinkę? Tradycja mówi o konkretnym dniu

Ślub tej pary śledziła cała Polska. Michał Wiśniewski i Marta Mandrykiewicz

Ślub kościelny Michała Wiśniewskiego i Mandaryny w 2003 r. śledziła cała Polska. Wszystko ze względu na reality show "Jestem jaki jestem" transmitowane na kanale TVN w latach 2003-2004, w którym ze szczegółami ukazano materiał z wydarzenia. Oba stroje, w których ślubowali narzeczeni kosztowały 40 tys. złotych. Wiśniewski zaprosił ekipę telewizyjną i około stu gości do Kiruny w Szwecji, gdzie para pobrała się w kaplicy wykutej w lodzie, a pan młody przyjechał po wybrankę saniami zaprzęgniętymi w renifery. "Zimowa bajka" na lata zapadła w pamięć wielu Polakom i choć od czasu rozwodu piosenkarz był już w kilku innych związkach, to właśnie ten ślub jest najczęściej wspominany.

 

Bombki z okresu PRLMasz bombki z PRL-u? Znów są modne! Mogą kosztować kilkaset złotych

Ślub po królewsku. Król Karol i księżna Diana

W 1981 r. ślub króla Karola i księżnej Diany śledziła cała Wielka Brytania. Choć mężczyzna był wtedy jeszcze księciem, o ceremonii było głośno na całym świecie. Para ślubowała 29 lipca w Katedrze św. Pawła w Londynie. Panna młoda miała na sobie długi welon mierzący aż 8 metrów (ledwo zmieścił się w karocy) i piękną suknię z jedwabiu, która została obszyta 10 tys. cekinów z masy perłowej. Oprócz 750 mln ludzi śledzących wydarzenie przed telewizorami, parze na miejscu towarzyszyło około 3 tys. gości. Małżeństwo oficjalnie wzięło rozwód w 1996 r.

 
Więcej o: