Jak myć okna zimą? Przez te błędy możesz uszkodzić szybę. Trzymaj się trzech zasad

Jak myć okna zimą? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza na krótko przed świętami, gdy czeka nas wiele sprzątania i wizyta gości. Dużo wątpliwości sprawia też w ogóle to, czy można myć okna w mrozie. Okazuje się, że należy zachować szczególną ostrożność.

Mycie okien nie należy do przyjemnych czynności, bo wymaga wiele czasu, wysiłku, a w efekcie na szybach często pozostają nieestetyczne dla oka smugi. Mroźne dni przysparzają dodatkowego problemu. Wtedy wiele osób w obawie o zniszczenie szkła nie wie, czy w ogóle można podejmować jakiekolwiek czynności. Okazuje się, że należy przestrzegać kilku zasad. Podpowiadamy, jak myć okna zimą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Czy można myć okna w mrozie? Podczas podejmowania czynności należy zachować ostrożność

Martwisz się, że podczas mycia okien zimą szkło ulegnie uszkodzeniu? Nic dziwnego — nikt nie chce przed świętami dokładać sobie dodatkowego problemu, jakim jest wzywanie fachowca i wymiana szyb na nowe. Przede wszystkim należy wiedzieć, że gdy temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza, nie należy myć okien. Warto wstrzymać się ze sprzątaniem do czasu, aż się nieco ociepli. Dobrze też zachować ostrożność i przestrzegać zasad, dzięki którym szkło zostanie nienaruszone.

Jak kąpać dziecko Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Wskazówki dla rodziców

Jak myć okna zimą? Przestrzegaj tych zasad, by nie uszkodzić szkła

Zbliżające się Boże Narodzenie sprawiają, że wiele osób nerwowo spogląda na zabrudzone okna i zastanawia się, jak je umyć. Oprócz wiedzy, by nie robić tego podczas mrozu, przed sprzątaniem, warto zapoznać się z trzema zasadami, które zmniejszą możliwość uszkodzenia szkła.

  1. Nie używaj do mycia ciepłej wody — Wbrew pozorom taka ciecz wystawiona nagle na działanie niskiej temperatury zamarza dużo szybciej niż zimna. Tym samym może to doprowadzić do uszkodzenia okien.
  2. Stosuj gumową ściągaczkę do wody — Szybkie pozbycie się płynu ze szkła podczas niskich temperatur sprawi, że okna się nie zniszczą.
  3. Spryskuj szyby środkami z alkoholem — Obecność etanolu sprawia, że płyny zamarzają o wiele wolniej. Tym samym metoda sprawdzi się podczas niskich temperatur.

Agata Rubik pokazała zdjęcie z córką. Fanki nie wierzą własnym oczom. 'Nieprawdopodobne' (zdjęcie ilustracyjne) Agata Rubik pokazała zdjęcie w czerwonym bikini. "Mikołajowa na plaży"

Co zrobić, żeby okna nie parowały? Popularny problem można łatwo zwalczyć

Parowanie okien zimą to dość powszechne zjawisko. Na szczęście można sobie z nim poradzić prostymi sposobami, które nie kosztują nawet złotówki.

  1. Często wietrz pomieszczenia i odsłaniaj rolety — Zasłanianie okien utrudnia przepływ powietrza i sprawia, że na szybach szybko osiadają kropelki wody.
  2. Stawiaj przy oknach rośliny pochłaniające wilgoć — W tym przypadku sprawdzi się popularny skrzydłokwiat, oplątwa czy paprocie.
  3. Przygotuj domowy pochłaniacz wilgoci — Zawiń w gazę sól kuchenną i postaw ją w miseczce przy oknie. Gdy produkt nasiąknie, wymień zawartość gazy.
Więcej o: