Czym smarować łapy psa zimą i jak chronić łapy psa przed solą? Zdradzamy najlepsze sposoby

Psie łapki zimą są narażone nie tylko na mróz i śnieg, ale także kontakt z solą, którą często posypywane są chodniki. Może to prowadzić do pękania naskórka. Czym smarować łapy psa zimą? Czy wazelina na łapy dla psa to dobry pomysł? Zdradzamy najważniejsze wskazówki dla właścicieli czworonogów.

W mroźne dni warto ograniczyć spacery z psem albo odpowiednio przygotować do niego łapki naszego pupila. W jaki sposób to zrobić? Zdradzamy kilka najważniejszych wskazówek, o których powinien pamiętać każdy właściciel. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Czym smarować łapy psa zimą? Postaw na sprawdzone produkty

Przed wyjściem zimą na spacer z psem, zabezpieczenie łapek to podstawa. W tym celu lepiej nie próbować smarować ich domowymi specyfikami z kuchennej szafki, tylko sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki dostępne na rynku. Ważny jest jednak ich skład. Najlepsze będą produktu z parafiną, która stworzy na łapkach filtr ochronny. Dobrą alternatywą będą też naturalne kosmetyki na bazie wosków. Unikać należy natomiast preparatów z dodatkiem gliceryny. 

Jak chronić łapy psa przed solą? Nie zapominaj o myciu 

Sól przylepiająca się do psich łapek może powodować ból, szczypanie lub też świąd u zwierzaka. Lizanie łap po spacerze nie jest zatem oznaką nadmiernej czystości. Warto zatem po powrocie od razu umyć psiakowi łapy. Jeśli zacznie je nadmiernie wylizywać, nie tylko podrażni skórę, ale też zje szkodliwą sól i inne brudy oraz zarazki. 

Wazelina na łapy psa - tak czy nie? Rozwiązujemy dylemat 

Wiele osób zimą sięga po wazelinę na psie łapy. Jest to dobra pielęgnacja, ale nie przed a po spacerze. Zabezpieczać łapy psa należy kremami natłuszczającymi, a nie nawilżającymi, inaczej możemy doprowadzić do odmrożenia. Wazelina przyniesie zatem ukojenie schłodzonym łapkom po powrocie do domu. Najlepiej stosować ją na noc po ostatnim spacerze, a rano przemyć psu łapy. 

Więcej o: