Jak wyszczuplić twarz? Z tymi prostymi posobami nie potrzebny jest drogi zabieg

Wyszczuplenie twarzy nie zawszę musi wiązać się z zabiegami medycyny estetycznej. Jeśli zastanawiasz się, jak wyszczuplić twarz, przedstawiamy kilka prostych sposobów, jak to zrobić bez stosowania drogich zabiegów.

Każda kobieta chciałaby dobrze wyglądać. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób wyszczuplić twarz, nie musisz udawać się do gabinetu medycyny estetycznej. Wygląd twarzy możesz poprawić za pomocą makijażu, zmiany fryzury lub dzięki prostym ćwiczeniom.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Kilka przydatnych trików

Odpowiednie kosmetyki skutecznie poradzą sobie z wyszczupleniem twarzy. Wystarczy kilka prostych trików. Jeśli zależy nam na optycznym zmniejszeniu twarzy, należy pamiętać o kolorach, jakich używamy. Kolory jasne eksponują, ciemne zaś maskują. W tym przypadku powinnyśmy użyć ciemniejszych kolorów, aby ukryć mankamenty. W optycznym wyszczupleniu twarzy pomocny będzie brązer, stosowany po nałożeniu podkładu. Brązer powinien być jeden lub dwa tony ciemniejszy niż odcień podkładu. Dodatkowo zastosujmy rozświetlacz – na kości policzkowe i zagłębienia pod oczami. Przy optycznym wyszczupleniu twarzy warto pamiętać, aby eksponować górne części twarzy jak oczy czy brwi.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Poznaj fryzury wyszczuplające twarz. Którą z nich wybrać?

Jeśli uważasz, że twoja twarz wymaga optycznego wysmuklenia, nie decyduj się na fryzury mocno odsłaniające głowę. Proste grzywki uwydatniają nasze rysy twarzy i przyciągają wzrok. To nie jest najlepsza fryzura. Okrągła i pyzata twarz będzie mocno widoczna w bujnych lokach, upięciach oraz mocno wygładzonych włosach.

Asymetryczne fryzury jak bob czy pixie cut będą dla ciebie idealne. Takie uczesania optycznie wysmuklają twarz.

Czy można wyszczuplić twarz za pomocą ćwiczeń? Poznaj kilka z nich

Istnieją ćwiczenia, które pomogą wyszczuplić twarz i wzmocnić mięśnie. Oto kilka z nich:

  • podbródek – usiądź na krześle, odchyl głowę i unieś podbródek. Następnie wydymaj usta i trzymaj tę pozycję przez około 10 sekund.
  • "malowanie" w powietrzu – wsuń ołówek pomiędzy wargi i spróbuj malować nim w powietrzu. To świetne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni twarzy.
  • mocne mięśnie szyi – ćwiczenie pozwala wzmocnić mięśnie szyi. Przechyl głowę w lewo, a potem w prawo, starając się dotknąć uchem ramienia. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
Więcej o: