Dlaczego gwiazda betlejemska gubi liście? Trzy najczęściej popełniane błędy

Gwiazda betlejemska w doniczce jest chętnie kupowana w okresie świątecznym. Niestety często gubi liście, a jej pielęgnacja może sprawiać problemy. Jak dbać o gwiazdę betlejemską? Kwiat wbrew pozorom nie jest trudny w uprawie.

Gwiazda betlejemska kwitnie w grudniu. Dlatego jest tak popularną rośliną na Święta Bożego Narodzenia. To piękny kwiat, który udekoruje nam stół, ale pamiętajmy, że to roślina dość wymagająca w pielęgnacji.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Mróz i popękana skóra dłoni? Wystarczy kilka kropel. W połączeniu z wodą działa cuda Pękająca skóra na palcach? Pomoże produkt z apteki za 5 zł

Jak często podlewać gwiazdę betlejemską? O tym warto wiedzieć

Gwiazda betlejemska (inaczej nazywana poinsecją) pochodzi z Ameryki Środkowej i Północnej. Przybyła do Europy i szybko zaadaptowała się do chłodniejszych warunków. Dziś jest jedną z najchętniej kupowanych roślin doniczkowych. Może osiągnąć nawet 50 cm wysokości. Wiele osób twierdzi, że gwiazda betlejemska to roślina sezonowa. To mit. Odpowiednio pielęgnowana przeżyje znacznie dłużej.

Roślina powinna stać w jasnym miejscu, a temperatura otoczenia nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza. Jak podlewać gwiazdę betlejemską? Najlepszym rozwiązaniem jest podlewanie rośliny raz na dwa dni. Gleba nie powinna być przesadnie wysuszona. Najlepiej, aby była lekko wilgotna.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mama zmienia dziecku pieluszkę Oto najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry dziecka

Dlaczego gwiazda betlejemska gubi liście? Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej - najczęstsze błędy

Gwiazda betlejemska to wymagająca roślina. Jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniej pielęgnacji, szybko zmarnieje. Gwiazda betlejemska gubi liście z kilku powodów. Pierwszym z nich jest przemarznięcie rośliny. Jeśli kwiat przebywa w temperaturze niższej niż 10 stopni Celsjusza, możemy być pewni, że zacznie obumierać. Drugim powodem, dla którego gwiazda betlejemska gubi liście, jest niewłaściwe podlewanie. Pamiętajmy, że ziemia w doniczce powinna być zawsze lekko wilgotna. Zbyt ciemne pomieszczenia również przyczyniają się do gubienia liści. Kwiat lubi przebywać w jasnych miejscach. Pamiętajmy, że po przyniesieniu gwiazdy betlejemskiej ze sklepu, należy jak najszybciej wyjąć ją z folii.

Więcej o: