Drugi palec u stopy masz dłuższy, czy krótszy od palucha? To wiele mówi o twojej osobowości

Zaledwie 20 proc. ludzi rodzi się z tzw. stopą grecką, na której drugi palec jest dłuższy od palucha. W sytuacji odwrotnej mówi się o tzw. stopie egipskiej, którą ma aż 70 proc. społeczeństwa. Już w starożytności uważano, że wygląd stóp może świadczyć o naszej osobowości. Co oznacza?

Poza tzw. stopą grecką i egipską wyróżniamy jeszcze trzeci rodzaj, który występuje najrzadziej, bo zaledwie u 10 proc. populacji. Mowa o stopie rzymskiej, nazywanej także kwadratową, gdzie wszystkie palce mają podobną długość. Niektórzy wierzą, że kształt stóp może wiele zdradzać o naszym zachowaniu czy osobowości. Co dokładniej oznaczają?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Stopa grecka wymaga szczególnej uwagi. Najczęściej mają ją sportowcy i artyści

Według wierzeń, posiadacze stopy greckiej, są niezwykle inteligentni, kreatywni i optymistycznie nastawieni do życia. W każdej sytuacji znajdą coś pozytywnego. Niestety, zdarza się, że często podchodzą do wielu spraw impulsywnie i są mało odporni na stres. To często uzdolnieni artyści i sportowcy. Posiadacze stopy greckiej powinni zwrócić na nią szczególną uwagę, gdyż może stwarzać problemy zdrowotne. 

Osoby ze stopą egipską skrywają się za mgiełką tajemniczości. Mają arystokratyczne pochodzenie

Osoby, które mają stopy egipskie, są bardzo skryte i tajemnicze, przez co często sprawiają wrażenie zdystansowanych i niechętnych do nawiązywania kontaktu. W rzeczywistości to bardzo wrażliwi i delikatni marzyciele. Przyjęło się, że osoby ze stopą egipską mają arystokratyczne pochodzenie.

Osoby ze stopą rzymską kochają podróże. Nuda nie jest dla nich

Stopa rzymska jest spotykana najrzadziej. W tym przypadku pierwszy, drugi i trzeci palec są niemal tej samej długości, natomiast dwa pozostałe są znacznie krótsze. Osoby z takim układem palców są niebywale towarzyskie, jednak wykazują skłonności do kłótni. Nie lubią nudy, a adrenalina, w szczególności ta związana z poznawaniem nowych miejsc, napędza ich do działania.

Choć do takich wierzeń należy podchodzić z dystansem, jedno jest pewne. Niezależnie od tego, jaką budowę mają twoje stopy, pamiętaj, aby odpowiednio o nie zadbać. Wybieraj wygodne obuwie, które nie będzie gniotło czy obcierało. Pamiętaj, że to właśnie na stopach opierasz ciężar całego ciała.

Więcej o: