Jak wieszasz papier toaletowy? Nawet nieświadomy wybór strony może wiele o tobie mówić

Którą stroną wieszasz papier toaletowy? Okazuje się, że prosta czynność może powiedzieć wiele o twoim charakterze. Mało kto wie, ale przeprowadzono w tym zakresie odpowiednie badania. Ich wyniki opublikowano w 2016 r. na stronie dziennika "The Independent".

Na osobowość człowieka wpływa wiele czynników. Mało kto o tym wie, ale mogą na nią oddziaływać nawet tak prozaiczne czynności, jak sposób wieszania papieru toaletowego. Psychoterapeutka Gilda Carle, trenerka wydajności i ekspertka do spraw relacji, przeprowadziła naukowe badanie, którego efekt jest zaskakujący. Wyniki wskazują bowiem na to, jak na człowieka działa wybór strony, na której wiesza papier w łazience. Opublikowano je w 2016 r. na stronie dziennika "The Independent".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Skąd pomysł na "Test Osobowości Papieru Toaletowego"? Ekspertka wyjaśnia

Dr Gilda Carle wyjaśniła, jak wpadła na pomysł przeprowadzenia "Testu Osobowości Papieru Toaletowego". 

Stworzyłam 'Test Osobowości Papieru Toaletowego' do zabawnej oceny codziennych zachowań stosowanych często bez zastanowienia. Zbadałam losowo grupę 2000 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 75 lat wywodzących się z różnych grup etnicznych. Zapytałam ich, czy wieszają papier toaletowy od zewnątrz, czy od wewnątrz. Dołączyłam również pytanie o asertywność w relacjach z innymi w skali od 1 do 10.

Jak pielęgnować delikatną skórę dzieckaJak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Uwaga na codzienne czynności

Co mówi o tobie sposób wieszania papieru toaletowego? Wyniki badania zaskakują

Badanie potwierdziło hipotezę dr Carle, że ludzie wieszający papier toaletowy od zewnątrz mają większą tendencję do dominacji, niż ci, którzy wieszają go od wewnątrz. Badaczka powiedziała nawet, że niektóre osoby, które wypadły w teście jako dominujące, przyznały się do tego, że czują potrzebę zmiany ułożenia rolki papieru w domach innych ludzi.

Wyniki badania umożliwiają sprawdzenie cech osobowości potencjalnego partnera poprzez ocenę sposobu wieszania rolki papieru toaletowego w jego mieszkaniu.

To właśnie wieszanie rolki od zewnątrz, w sposób ukazany poniżej, może świadczyć o potrzebie dominacji w relacjach z innymi:

Jak wieszasz papier toaletowy? Nawet nieświadomy wybór strony wiele o tobie mówiJak wieszasz papier toaletowy? Nawet nieświadomy wybór strony wiele o tobie mówi Fot. Archiwum prywatne

Reakcja Kate na wyznania Meghan i Harry'ego? Wystarczy spojrzeć na mowę jej ciała (zdjęcie ilustracyjne)Reakcja Kate na wyznania Meghan i Harry'ego? Wystarczy spojrzeć na mowę jej ciała

Więcej o: