Jak ukryć siwe włosy bez farbowania? Wystarczy produkt za 5 zł, który masz w kuchni

Siwe włosy to atrybut, który świadczy o starzeniu się i upływającym czasie. Dla wielu osób staje się jednak dużym kompleksem uprzykrzającym codzienne funkcjonowanie. Nie trzeba jednak od razu decydować się na farbowanie lub wizytę u fryzjera. Wystarczy wypróbować kilka domowych sposobów, które naturalnie przyciemnią siwe kosmyki.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia pielęgnacja włosów może przyczynić się również do ich naturalnego przyciemnienia. Warto wykorzystać tę wiedzę szczególnie wtedy, gdy chcemy ukryć pierwsze oznaki starzenia się, jakimi są siwe kosmyki. Co zrobić, aby uniknąć farbowania? Podpowiadamy.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe płukani do włosów. Pomogą przyciemnić siwe pasma i odżywić ich strukturę

Farbowanie włosów jest skutecznym sposobem na ukrycie siwych włosów. Niektórzy robią to samodzielnie, a inni decydują się na wizytę u fryzjera. Jednak jeśli już raz nałożymy farbę na kosmyki, będziemy musieli robić to regularnie, by utrzymać zadowalający efekt. Istnieją jednak domowe sposoby na to, by naturalnie przyciemnić włosy i ukryć siwiznę. Przydadzą się w tym celu płukanki. Jak je stosować?

Przed pierwszym użyciem domowej płukanki należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Jeśli nie zauważymy żadnych podrażnień, warto stosować ten zabieg regularnie, by uzyskać zadowalające efekty. Wskazane jest, by korzystać z naturalnych płukanek przynajmniej 2 razy w tygodniu, a po miesiącu będzie można zauważyć pierwsze rezultaty. Każdą płukankę należy dokładnie nałożyć na umyte włosy oraz skórę głowy. Warto pozostawić je na głowie nawet przez 15 do 30 minut.

Naturalne płukanki na siwe włosy. Jak przygotować je w domu?

Do przygotowania naturalnych, domowych płukanek nie potrzebujesz wielu składników, a niektóre możesz mieć już w domu. Metoda ta nie tylko przyciemni siwe kosmyki, lecz także odżywi włosy, nadając im blasku i zdrowego wyglądu. Z czego można przygotować koloryzującą płukankę?

  • Kawa lub herbata - płukanie włosów mocnym naparem przygotowanym z kawy lub herbaty pozwoli uzyskać ciekawe rezultaty. Kosmyki będą przyciemnione i lśniące.
  • Szałwia - płukankę z szałwii warto stosować nawet kilka razy w tygodniu, a szybko będą widoczne efekty w postaci przyciemnienia siwych kosmyków. Szałwia pomoże też w walce z łupieżem.

Bez względu na to, z jakiego składnika chcesz przygotować płukankę, zrobisz to w ten sam sposób. Wystarczy przygotować mocny napar, a po wystudzeniu zaaplikować go na umyte włosy. Stosując tę metodę regularnie będzie można osiągnąć fantastyczne efekty - siwe włosy przyciemnią się w naturalny sposób.

Więcej o: