Zmieszaj z wodą i polej suszarkę do naczyń. Szybko rozprawisz się z kamieniem i brudem

Czyszczenie suszarki do naczyń nie musi być trudne i skomplikowane. Okazuje się, że pomogą proste, domowe sposoby z wykorzystaniem tanich produktów. Dzięki nim szybko zapomnisz o zabrudzeniach i nieestetycznym osadzie z kamienia, a suszarka posłuży jeszcze długo.

Suszarka do naczyń w niektórych domach jest praktycznie ciągle w użyciu. Nic więc dziwnego, że na jej powierzchni szybko tworzy się kamienisty osad z wody, a także liczne, coraz trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Na szczęście przedmiot można wyczyścić prostym sposobem z wykorzystaniem produktów, które mamy już w domu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Jak usunąć kamień z suszarki do naczyń? Kilka kropel octu szybko załatwi sprawę

Okazuje się, że do czyszczenia plastikowej suszarki do naczyń nie potrzeba drogich, chemicznych specyfików. Dobrze poradzi sobie też ocet z kuchennej szafki. Wystarczy zmieszać go z wodą w proporcji 1:1, wylać gotowy płyn na tackę i pozostawić na godzinę lub dwie. Później należy wyszorować powierzchnię starą szczoteczką do zębów lub szorstką stroną gąbki do naczyń i przemyć ją ciepłą wodą. Dzięki temu szybko zapomnisz o nieestetycznym osadzie z kamienia i bakteriach.

Jeśli masz plastikową suszarkę do naczyń, pamiętaj, by kupić nową, gdy zauważysz pierwsze oznaki pleśni. Naczynia mające kontakt z zarodnikami, wykorzystywane później do jedzenia i picia mogą przyczynić się do problemów ze zdrowiem.

Jak pomóc dziecku? Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Powodów możesz szukać na skórze

Jak wyczyścić suszarkę do naczyń? Na stal nierdzewną sprawdzi się roztwór wody i mydła

Suszarki wykonane ze stali nierdzewnej wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku przedmiotów wykonanych z tego tworzywa nie należy wykorzystywać octu, który może zostawić plamy. Na zaschnięte zabrudzenia sprawdzi się czyszczenie roztworem wody i mydła. Warto też co jakiś czas wypolerować powierzchnię oliwą z oliwek, przy jednoczesnej kontroli ilości cieczy — zbyt duża może pozostawić smugi. Zamiast oliwy można też wykorzystać zwykłą oliwkę dla dzieci.

Agata Rubik pokazała zdjęcie z córką. Fanki nie wierzą własnym oczom. 'Nieprawdopodobne' (zdjęcie ilustracyjne) Agata Rubik pokazała zdjęcie w czerwonym bikini. "Mikołajowa na plaży"

Więcej o: