Taka miłość się nie zdarza. Celine Dion i René Angelil dzieliło 26 lat, ale nie było to przeszkodą

Ze łzami w oczach Celine Dion poinformowała, że jest ciężko chora, dlatego musi zawiesić karierę. Kilka lat wcześniej straciła ukochanego męża i jednocześnie managera, który wierzył w nią od początku. Ich historia miłosna to gotowy scenariusz na film.

Na początku grudnia Celine Dion podzieliła się z fanami druzgocącą wiadomością. Musi zawiesić koncerty ze względu chorobę. Cierpi na SPS, zespół sztywnego człowieka, bardzo rzadkie schorzenie, które utrudnia chodzenie, a w jej przypadku również śpiewanie. Objawia się jako usztywnienie mięśni całego ciała, bolesne skurcze i całościowe utrudnienie funkcjonowania.

 
Tak bardzo za wami tęsknię. Tęsknię za widywaniem was wszystkich – byciem na scenie, występowaniem dla was. Zawsze daję z siebie 100 proc., kiedy gram koncerty. Ale mój stan nie pozwala mi teraz na to. Aby znów do Was dotrzeć, nie mam innego wyjścia, jak tylko skoncentrować się w tej chwili na swoim zdrowiu. Mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia. Na tym się skupiam i robię wszystko, co w mojej mocy, aby wyzdrowieć.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Światowej klasy gwiazda prosto z prowincji. Jej talent z miejsca zachwycał

Ta wybitna piosenkarka kilka lat wcześniej doświadczyła innej tragedii, po 22 latach małżeństwa straciła ukochanego męża. Ich związek był uznawany za przykład wielkiej miłości, która jednak długo dojrzewała. Miłość sprzężona była razem z rozwijaniem kariery muzycznej, ponieważ Rene Angelil był jej managerem, który wierzył w jej sukces na tyle, żeby zainwestować w nią wszystkie pieniądze.

 

Céline urodziła się w Kanadzie w ubogiej wielodzietnej rodzinie, jako jedna z 14 dzieci. Mieszkała na prowincji, która zdecydowanie nie sprzyjała rozwijaniu miłości do muzyki. Mimo wszystko w domu rozbrzmiewała muzyka, ojciec Céline grał na akordeonie, a mama na skrzypcach. Jak Céline poznała René? Przyczynił się do tego jej brat, który znalazł namiary na managera na albumie ulubionej artystki Céline i wysłał do niego nagranie siostry. René zakochał się w jej głosie i wiedział, że może uczynić z niej gwiazdę światowego formatu.

 

Miłość jak z bajki, z kontrowersyjnymi początkami. Rodzice nie byli zachwyceni

Céline miała wówczas zaledwie 12 lat, a René był na tyle pewny jej potencjału, że zastawił swój własny dom, żeby wydać jej pierwszą płytę. I miał rację, bo nastoletnia piosenkarka szybko wzbudziła zachwyt. René zadbał nie tylko o rozwój wokalu, ale zasugerował jej też korekcję zgryzu, który były jej największym kompleksem. Kariera nabrała międzynarodowego rozpędu w 1987 roku, kiedy to Céline wygrała Konkurs Eurowizji w Dublinie. O dalszych sukcesach chyba już nie trzeba przypominać, Céline jest jedną z najwybitniejszych piosenkarek na świecie. 

 

Początki relacji Céline i René budziły kontrowersje, poznali się, gdy miała 12 lat, on był o 26 lat starszy. Céline dorastała przy nim, a na pierwszą randkę umówili się, gdy miała 19 lat. Rodzice Celine nie byli zachwyceni związkiem córki ze sporo starszym rozwodnikiem. 17 grudnia 1994 wzięli ślub w montrealskiej katedrze Notre-Dame. Potem odbyli długą walkę w staraniach o dziecko, pomogło in vitro, doczekali się trójki pociech. Byli bardzo szczęśliwi, dodatkowo wspólnie zapracowali na wielki sukces, byli zgodnym duetem zarówno w miłości, jak i zawodowo.

Zobacz wideo Przepis na udany związek według Joanny Przetakiewicz

Piękna historia miłosna, która została brutalnie przerwana. Celine wierna na zawsze

Niestety w 1999 roku René po raz pierwszy zachorował na raka, po częściowo zwycięskiej walce, po kilku latach niestety nowotwór powrócił. Céline zawiesiła koncertowanie, ażeby w pełni poświęcić się opiece nad chorym mężem. Zmarł w 2016 roku. W wywiadzie dla magazynu Paris Match mówiła:

Myślę, że będę w żałobie do końca życia. René przygotował mnie na całe moje życie, odkąd skończyłam 12 lat. Wtedy się poznaliśmy. Nigdy nie spotykałam się z innym mężczyzną i nigdy nie pocałowałam innego mężczyzny. Jestem kobietą jednego mężczyzny i tym mężczyzną jest René. Nigdy nie zwracałam uwagi na nikogo innego niż mój mąż. Jest moim mężczyzną, moim sztandarem, moją kotwicą. 
 
Więcej o: