Emilian Kamiński miał konflikt z młodszą siostrą? W jej życiu nie brakowało skandali

Nie bez powodu w latach 80. Dorota Kamińska uchodziła za "chodzącą perfekcję". Kochały się w niej miliony, co więcej była prawdziwą ikoną polskiego kina. Za sprawą udziału w komedii erotycznej "Och, Karol" bardzo często zaczęto przypisywać jej także miano seksbomby. W świecie filmowym ważną personą był także brat aktorki - Emilian Kamiński. Jak wyglądała relacja gwiazdorskiego rodzeństwa?

Dorota Kamińska przyszła na świat w 1955 roku w Warszawie. W wieku 25 lat ukończyła warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza — szkołę, której absolwentem był również jej starszy brat, Emilian Kamiński. Ze względu na swój wrodzony talent, wdzięk i charyzmę, jeszcze podczas studiów zadebiutowała na dużym ekranie, po czym zarówno jej osoba, jak i gra aktorska spotkały się z niemałym uznaniem.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na początku kobieta nie planowała jednak zostać aktorką. Największym jej marzeniem była kariera inżynierska, dlatego zaraz po maturze zdawała egzaminy na Politechnikę Warszawską. Jednak teatralne środowisko, w którym obracał się jej starszy brat, wciągnęło ją tak mocne, że ona sama postanowiła pójść w jego ślady. Bardzo szybko dostała się na Wydział Aktorski warszawskiej PWST i jeszcze podczas pierwszego roku studiów udało jej się zaliczyć wyjątkowy kinowy debiut w "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego. To właśnie wtedy zaczęła się jej wielka przygodą a karierą aktorską!

Nie od dziś powszechne jest stwierdzenie, że Dorota Kamińska narobiła niemałego zamieszania w polskim świecie kinowym i sama przyznaje, że to jej starszy brat zainspirował ją do obrania takiej właśnie ścieżki zawodowej. Jak wyglądały relacje aktorki z Emilianem Kamińskim? 

Dorota Kamińska poszła w ślady brata. Kiedyś była bardziej popularna od niego 

Jak wspomina sama Dorota Kamińska, już w dzieciństwie była bardzo zżyta ze swoim starszym bratem. Emilian Kamiński uczył ją chodzić, ale także opowiadał wymyślane przez siebie bajki. Los chciał, że obydwoje obrali później tę samą ścieżkę zawodową — zostali aktorami.

Zawsze trzymaliśmy sztamę. Emilian żałował tylko, że nie jestem chłopcem, bo bardzo chciał mieć braciszka. Pewnie dlatego uczył mnie męskich zabaw, to jest rzucania nożem czy bagnetem. On ma pamiątkę na dłoni, a ja na stopie. Emilian skaleczył mnie bagnetem w nogę, ja natomiast rozwaliłam mu dłoń grabiami. Tłukliśmy się, jak większość braci i sióstr

- opowiedziała Dorota Kamińska w jednym z wywiadów.

Jednak w lata 80. Dorota Kamińska cieszyła się większą popularnością od swojego brata. Można było zobaczyć ją w takich hitach jak m.in.: "Karate po polsku", jak również "Och, Karol". To właśnie po udziale w tej drugiej produkcji bardzo szybko zyskała miano "prawdziwej seksbomby". 

Zobacz wideo Emilian Kamiński o organizacji życia

Relacja Doroty Kamińskiej z jej bratem nie zawsze miała się dobrze. Co było przyczyną sporu? 

W życiu aktorki nie zabrakło jednak skandali. Dorota Kamińska przeszła przez dwa rozwody. Według powszechnych w teatralnej branży plotek artystka nawiązała niegdyś romans z Waldemarem Dąbrowskim — ówczesnym dyrektorem Teatru Studiu w Warszawie. Jednak mężczyzna postanowił wrócić do swojej żony. Podobnie wyglądała relacja Doroty Kamińskiej z aktorem Jackiem Borkowski, który postanowił przerwać romans z Kamińską i powalczyć o odbudowę relacji z własną żoną. Dopiero w 2003 roku aktorka znalazła szczęście u boku dziennikarza Piotra Pajdowskiego.

Wiele fanów Doroty Kamińskiej zastanawia się także, jak na przestrzeni lat wyglądała relacja aktorki z jej starszym bratem. Niegdyś wiele mówiło się o domniemanym konflikcie między rodzeństwem Kamińskich. Za młodu byli sobie bardzo bliscy, jednak relacja miała ulec pogorszeniu, gdy Emilian związał się z Justyną Sieńczyłło, która w wielu kwestiach nie zgadzała się z bratową. Jednak w 2013 roku sytuacja między Emilianem a Dorotą znacząco się poprawiła. Rodzeństwo zagrało razem w Teatrze Kamienica w sztuce "Porwanie Sabinek". 

Więcej o: