Wcale nie seks. 5 prawdziwie intymnych rzeczy, które są podstawą udanego związku

Miłość czasem to za mało. Jeśli nie pielęgnujemy związku, nie zabiegamy o drugą stronę, nawet najgłębsze uczucie czy namiętność nie pomogą nam utrzymać relacji. Oto pięć rzeczy, które budują głęboki związek i udaną relację.

Dotyk

Namiętność wystarcza na początku związku. Gdy jesteśmy sobą zafascynowani, układa nam się w sypialni, nie myślimy o tym, co dalej. Z czasem jednak przychodzi proza życia. A bliską relację trzeba pielęgnować. Przytulajcie się i dotykajcie jak najczęściej, jak najwięcej. Nie musicie zawsze uprawiać seksu. Zwykłe trzymanie się za ręce czy pogłaskanie drugiej osoby pogłębia intymną zażyłość między wami.

Wspólne spanie

W łóżku spędzajcie jak najwięcej czasu. Kiedy nie uprawiacie seksu, po prostu bądźcie obok siebie, śpijcie razem, oglądajcie seriale. Nic tak nie pogłębi waszej zażyłości jak wspólne śmiechy i rozmowy do rana.

Pogaduchy

Rozmowa między dwojgiem ludzi jest prawdopodobnie najważniejsza. Dlatego najtrwalsze relacje to te zbudowane na przyjaźni. Gdy para ma o czym ze sobą rozmawiać, będzie razem szczęśliwa. Rozmawiajcie nie tylko o płaceniu rachunków czy o tym, co zjeść na obiad. Rozmawiajcie tez o waszych uczuciach czy marzeniach.

Szczerość

Szczerość w związku buduje nie tylko intymność, lecz także zaufanie. To filar, na którym warto się oprzeć. Gdy zawiedzie wszystko inne, szczerość pozwoli wam przetrwać i budować relację od nowa. Dodatkowo oczywiście od pierwszych wspólnych chwil umacnia poczucie bliskości i wzajemne zaufanie.

Wsparcie

Bądźcie dla siebie wzajemnym wsparciem. Ramieniem, na którym można oprzeć się w trudnych chwilach. Pomagajcie sobie, bądźcie życzliwi dla siebie i dla swoich rodzin. Wzajemne wsparcie, pomoc w trudnych chwilach zaprocentuje i scementuje wasz związek.

Więcej o: