Ukryta funkcja dodatkowej lampki choinkowej, o której nie miałaś pojęcia. "One nie są zapasowe?"

Ubieranie choinki należy najprzyjemniejszych tradycji świątecznych. Mało kto zastanawia się, do czego służy dodatkowa, czerwona żarówka w zestawie lampek choinkowych. Okazuje się, że nie pełni funkcji zapasowej i została dołączona w zupełnie innym celu.

Boże Narodzenie zbliża się dużymi krokami, dlatego wiele osób postanawia ubrać w tym tygodniu choinkę. Ozdabianie świątecznego drzewka to jedna z najprzyjemniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Najczęściej przystrajamy gałązki bombkami, łańcuchami i różnokolorowymi lampkami, które pięknie oświetlają pokój lub ogród. Mało kto wie, że dodatkowa czerwona żarówka, która zazwyczaj dołączana jest do zestawu, pełni pewną istotną funkcję. Czy wiecie, że nie służy jako zapas?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Ukryta funkcja lampek choinkowych. Czerwona żarówka nie służy jako zapasowa

Wiele osób ignoruje fakt, że do białych lampek świątecznych dołączana jest jedna sztuka w kolorze czerwonym. Nie pasuje kolorystycznie, dlatego częstym zjawiskiem jest chowanie jej w pudełku i zapominanie o tym, że w ogóle ją mamy. Okazuje się, że dodatkowa żarówka może sprawić, że cały zestaw zacznie migać. Wystarczy podmienić ją na inną lampkę. Przydatny patent sprawdza się w sytuacji, gdy światełka nie są wyposażone w specjalny guzik lub pilot, który reguluje intensywność świecenia. Zastosowanie żarówki przetestowała TikTokerka VizNelly, która w opublikowanym na platformie filmiku pokazała dokładnie, co należy zrobić. Nagranie doczekało się już 1,7 mln polubień.

Internauci zaskoczeni. Wiele osób nie miało pojęcia, do czego służy czerwona żarówka

Jeśli wcześniej nie wiedziałaś, do czego służy dodatkowa żarówka, nie masz się czym przejmować. Okazuje się, że wielu internautów również nie miało o tym pojęcia. Niektórzy użytkownicy wyrazili swoje zdziwienie w komentarzach pod filmikiem VizNelly, podczas gdy dla innych sprawa od wielu lat jest oczywista.

One nie są zapasowe?
Przysięgam, że ta apka nauczyła mnie więcej przez ostatni rok, niż sama nauczyłam się przez całe życie.
Nikt zazwyczaj ich nie używa, ponieważ można po prostu kupić świecące lampki, które wyglądają lepiej.
O mój Boże, to działa.
Wciąż nie rozumiem, dlaczego żarówka jest czerwona.
Jako ktoś, kto dorastał w latach 90... myślałam, że wszyscy to wiedzą!
Nie wiedzieliście o tym?!
Więcej o: