Zamiast wyrzucać zużytą torebkę herbaty, włóż ją do lodówki. Efekt cię zaskoczy

Istnieje wiele wyjątkowych zastosowań dla produktów, które zwykle wyrzucamy do kosza po ich zużyciu. Tak jest między innymi z torebką po parzeniu herbaty. Zamiast wyrzucać ją do kosza, wykorzystaj jej dodatkową, niezwykłą funkcję, a już nigdy nie wyląduje w koszu od razu po parzeniu.

Wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej herbaty. Niektórzy piją ją w ogromnych ilościach, co wiąże się z wieloma zużytymi torebkami po herbacie. Okazuje się jednak, że zamiast je wyrzucać od razu po parzeniu, warto wykorzystać je jeszcze w domu. Do czego może przydać się zużyta torebka po herbacie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjątkowe właściwości herbaty, które mogą zaskoczyć. Przekonaj się, że nie warto wyrzucać torebki po jej zaparzeniu

Herbata słynie ze swoich wyjątkowych walorów smakowych. Szczególnie jesienią i zimą pijemy jej bardzo dużo, by rozgrzać się, kiedy temperatura za oknem znacznie się obniża. Warto jednak pamiętać, że herbata ma jeszcze wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że można wykorzystać ją nie tylko do picia czy w celach kulinarnych. Do czego się przyda?

Herbata nie tylko fantastycznie smakuje, lecz także świetnie radzi sobie z pochłanianiem wilgoci oraz przykrych zapachów. Jeśli chcesz się ich pozbyć, możesz śmiało wykorzystać do tego zużytą już torebkę, by nie wyrzucać jej od razu do kosza. Wystarczy, że wcześniej odłożysz ją, by wyschła po parzeniu, a po kilku godzinach będzie świetnym pochłaniaczem wilgoci. 

Jak można wykorzystać torebkę po parzeniu herbaty? Lepiej zostaw fusy i przekonaj się, że to świetne domowe sposoby

Do czego może się przydać wysuszona torebka herbaty po zaparzeniu? Przede wszystkim warto umieścić ją w lodówce. Higroskopijne właściwości herbaty sprawią, że torebka pochłonie wilgoć oraz przykry zapach, a dzięki temu zmniejszy się ryzyko pojawienia pleśni na żywności. Warto pamiętać o tym triku, gdy umyjemy lodówkę. Wtedy dłużej zachowa czystość i neutralny zapach. To też świetny sposób do pozbycia się wilgoci oraz brzydkich aromatów z szafek i szuflad - zadziała tak, jak w przypadku lodówki.

Do czego jeszcze przyda się torebka po herbacie? Jeśli masz problem z przykrym zapachem butów po ich zdjęciu, umieść w obuwiu kilka torebek herbaty na całą noc. Rano przekonasz się, że brzydki aromat zniknął, a buty są odświeżone.

Więcej o: