Jak prać kurtkę puchową, by wyglądała jak nowa? Włóż ją do pralki i zastosuj ten genialny trik

Pranie puchowych kurtek nie jest tak trudne, jak można by się było tego spodziewać. Nie musisz oddawać jej do pralni na profesjonalne czyszczenie. Świetnie odświeżysz ją w domu, lecz musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach, by jej nie zniszczyć. Jak prać kurtkę puchową? Podpowiadamy.

Zimą nosimy kurtki puchowe prawie każdego dnia. Warto więc w trakcie sezonu regularnie je odświeżać i czyścić z różnych zabrudzeń. Nie musisz ich w tym celu oddawać do pralni. Wystarczy, że będziesz trzymać się kilku zasad, a ze świetnymi rezultatami wyczyścisz je w domu. Jak prać kurtkę puchową w pralce? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową? Ten trik sprawi, że będzie wyglądała jak nowa

Pranie kurtek puchowych jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, które sprawią, że nasza odzież wierzchnia świetnie się odświeży. A my nie będziemy musieli się obawiać o jej uszkodzenie. Jak to zrobić?

  1. Dokładnie opróżnij kieszenie kurtki i pozapinaj wszystkie zamki. Wywiń kurtkę na lewą stronę.
  2. Tak przygotowaną kurtkę namocz w letniej wodzie przez kilka minut. W tym czasie delikatnie ją ugniataj, by usunąć powietrze z puchu. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, możesz pominąć ten krok.
  3. Przygotuj odpowiedni detergent do prania. Wykorzystaj profesjonalny środek, który dedykowany jest do prania kurtek puchowych. 
  4. Ustaw pralkę na taki cykl, który odpowiada informacjom, jakie znajdziesz na metce. Jeśli jej nie masz, włącz pranie na delikatny program (np. pranie ręczne). Jeśli twoje urządzenie nie ma takie trybu, włącz standardowe pranie na około 30-40 stopni Celsjusza i wirowanie na 600 obrotów na minutę.
  5. Włóż kurtkę do pralki i wykorzystaj świetny trik, który sprawi, że puch nie zbije się podczas prania, a odzież będzie wyglądała jak nowa. Umieść w bębnie 2-4 piłeczki tenisowe. Dzięki temu kurtka po wysuszeniu nie straci swojej objętości, a puch będzie idealnie miękki i odpowiednio rozmieszczony w kurtce.

Jak suszyć kurtki puchowe damskie, męskie i dziecięce? To prostsze niż myślisz

Wypranie kurtki puchowej to dopiero początek. Istotne jest również jej suszenie, by puch nie zbił się w jedną dużą kulę. Jeśli masz suszarkę bębnową, wystarczy umieścić w niej kurtkę i ustawić urządzenie na maksymalnie 60 stopni Celsjusza. Można też z powodzeniem wysuszyć kurtkę puchową, rozkładając ją na płasko na klasycznej suszarce w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Pamiętaj wtedy, by co jakiś czas strzepywać oraz oklepywać kurtkę, by puch równomiernie się wysuszył i nie zbił.

Więcej o: