Poszła do pracy w takim stroju. Mówi o skandalicznej reakcji kadr. "To jest frustrujące"

Marie Dee prowadzi konto na TikToku i regularnie dzieli się ze swoimi obserwatorami różnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Tym razem influencerka postanowiła opowiedzieć o tym, jak potraktowano ją w miejscu pracy z powodu...ubioru. Reakcja działu kadr była oburzająca.
Zobacz wideo Zobacz wideo: "Mama na obrotach" radzi jak zacząć nagrywać TikToki

Konto Marie Dee na TikToku obserwuje prawie 200 tysięcy osób. Jak się okazuje, kobieta - przychodząc któregoś dnia do pracy - miała złamać obowiązujący w firmie dress-code. Tiktokerka nagrała o tym film i opublikowała go na platformie kilka dni temu. Nagranie wywołało ożywioną dyskusję. Pod filmem wypowiedziały się prawie 3 tysiące osób.

W materiale wideo Marie Dee zaprezentowała swój outfit do pracy. Kobieta ma na sobie koszulkę z golfowym kołnierzem z motywem imitującym skórę węża oraz czarne, eleganckie spodnie z wysokim stanem. Całość prezentuje się klasycznie i profesjonalnie.

Ma duży biust i nie nosi stanika. Ludzie ją za to krytykują. 'Nie obchodzi mnie to' (zdjęcie ilustracyjne)Ma duży biust i nie nosi stanika. Ludzie ją za to krytykują. "Mam to gdzieś"

Jak się jednak okazało, strój ten nie spodobał się pracownikom kadr. Szefowa HR miała stwierdzić, że jest...zbyt wyzywający.

"Pracownica HR napisała notatkę w cotygodniowym raporcie, że taki strój jest 'nadmiernie wyzywający; " - napisała TikTokerka w opisie do wrzuconego przez siebie filmu.

"Jestem zakryta od stóp do głów" - dodała.

Internauci w szoku. "To jest tak frustrujące"

W komentarzach wybuchła burza. Internauci byli zszokowani i jednocześnie oburzeni zachowaniem szefowej kadr. Ponadto zwrócili uwagę, że niekoniecznie sam strój był powodem nagany, zarzucając kierowniczce kadrowej m.in. body shaming. Stwierdzili, że kobiecie najprawdopodobniej chodziło o obfity biust tiktokerki, co tym bardziej sprawia, że jej reakcja była wyjątkowo skandaliczna. 

"To jest tak frustrujące, kiedy ludzie myślą, że posiadanie krągłości jest nieprofesjonalne" - napisała jedna z obserwatorek Marie Dee.

Gdybym założyła coś takiego mając miseczkę A, nie powiedzieliby ani słowa. To doprowadza mnie do szału" - dodawała inna.

Użytkowniczki platformy podzieliły się również własnym doświadczeniami na ten temat.

Kiedyś dostawałam co tydzień w szkole uwagę dotyczącą ubioru, ponieważ mam duży biust

- wyznała jedna z nich.

"Powiedz im, aby przesłali Ci dokumentację opisującą twoją notatkę, aby twój prawnik mógł się z nią zapoznać" - radzi inna tiktokerka.

https://www.tiktok.com/@deanna_woodfield/screenshotPoprosiła fryzjerkę o grzywkę. Chwilę po tym zalała się łzami. "To jest okropne"

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

To się nazywa zazdrość! Wyglądasz świetnie!
Wygląda super!
wyglądasz bardzo profesjonalnie. Najwyraźniej jest zła, że jesteś atrakcyjna
Pracuję w profesjonalnym biurze i ubieram się tak samo

Źródło: TikTok

Więcej o: