Twierdzi, że poligamia ma "swoje zalety". "Wolę umrzeć jako singielka, niż dzielić się mężem"

Tiktokerka prowadzi konto o nazwie @Ease_art_gallery, na którym dzieli się głównie swoją sztuką, faktami ze swojego i przemyśleniami na temat poligamicznego małżeństwa. Pochodzi z Tunezji, ale od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Monogamia daje więcej szczęścia niż otwarty związek?

Żyje w poligamicznym związku i, jak twierdzi, wynika z niego wiele "pięknych korzyści". W jednym z nagrań, w którym widzimy efekty jej malarstwa, przekonuje m.in., że "jedną z pięknych zalet poligamicznego małżeństwa jest posiadanie mnóstwa wolnego czasu, by skupić się na tworzeniu wspaniałej sztuki - takiej jak ta". Przekonuje również, że do wejścia w poligamiczny związek potrzeba "dojrzałości", "silnego mężczyzny" i "zrozumienia". 

W odpowiedzi na liczne komentarze pisze m.in., że małżeństwo poligamiczne "jest szansą na powiększenie rodziny, bez niszczenia jej".

Internauci zauważają, że przesłanie, jakie wynika z jej pojedynczych nagrań, jest niespójne. W kolejnym materiale wideo bowiem twierdzi, że "bycie w poligamicznym związku łamie serce", ale "posiada wiele pięknych zalet, tylko trzeba nauczyć się, jak sobie z tym radzić". Co ciekawe, pod tym filmem wyłączyła możliwość dodawania komentarzy.

"Wolałabym nie mieć wolnego czasu, ale mieć męża tylko dla siebie"

Jej filmy komentuje wiele osób. Pod tym, w którym mówi o "wolnym czasie" jako o zalecie poligamicznego małżeństwa, wypowiedziało się już ponad 55 osób. Nagranie doczekało się też ponad 800 polubień.

Komentujący wskazują, że w tego rodzaju małżeństwie nie jest m.in. możliwe zbudowanie prawdziwego połączenia emocjonalnego oraz skupienie się na potrzebach drugiej osoby. "Potrzebujesz czasu, energii i poświęcania, jeśli cenisz sobie emocjonalną i silną więź. Nie jest to możliwe z wieloma żona + dzieci + praca" - zauważają.

Wolałabym nie mieć wolnego czasu, ale mieć męża tylko dla siebie

- pisze jedna z użytkowniczek TikToka.

"Masz na myśli mnóstwo samotności, nie wolnego czasu. Dlaczego ktokolwiek miałby się na to godzić?" - wskazuje kolejny internauta.

"Jakość jest przed ilością. Chcę, aby moje dzieci (i ja) miały pełny dostęp do swojego ojca" - podkreśla inna komentująca. Następna obserwatorka wskazuje na pewną oczywistość - że można mieć równie dużo czasu wolnego będąc jedyną żoną swojego partnera.

Niektórzy współczują tiktokerce takiej sytuacji i twierdzą, że to tylko "wymówki" przed powiedzeniem prawdy samej sobie. "Zasługujesz na coś znacznie lepszego! Nadal możesz to robić, będąc jego jedyną" - piszą.

"Wolę umrzeć jako singielka, niż dzielić się mężem"

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

To nie jest korzyść, to dla ciebie wymówka!
Wolę umrzeć jako singielka, niż dzielić się mężem
Nie rozumiem, dlaczego osoby LGBTQ nie są akceptowane (w islamie - red.), a poligamia jest??
Dlaczego próbujesz przekonać kobiety do robienia czegoś, czego wyraźnie nie chcesz robić i jesteś do tego zmuszana przez wybory twojego męża?

Źródło: TikTok

Więcej o: