Te sklepy będą zamknięte w Wigilię. Gdzie lepiej zrobić zakupy dzień wcześniej?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w Wigilię można jeszcze zrobić drobne zakupy w wielu sklepach. Okazuje się jednak, że w tym roku niektóre z nich postanowiły zrobić wyjątek i 24 grudnia będą zamknięte. Gdzie w Wigilię zrobimy zakupy, a gdzie nam się to nie uda?

W tym roku Wigilia przypada w sobotę, która jest standardowym dniem handlowym, dlatego większość sklepów będzie tego dnia otwarta. Należy jednak pamiętać o tym, że ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta wskazuje, iż 24 grudnia sklepy po godz. 14 muszą być zamknięte. Niektóre sieci handlowe postanowiły jednak, że w Wigilię w ogóle nie będzie można u nich zrobić zakupów. Do jakich sklepów lepiej udać się dzień wcześniej?

Zobacz wideo Wspólne święta. Zaporoska kutia na uzwarze - Запорізька кутя на узварі

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sklepy otwarte w Wigilię. W nich zrobisz zakupy jeszcze 24 grudnia

Jak co roku większość sklepów spożywczych będzie otwarta w Wigilię do godziny 14, zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Wyjątkiem są jednak takie miejsca jak stacje paliw, które będą czynne dłużej. 24 grudnia śmiało będzie można robić zakupy we wszystkich popularnych sklepach spożywczych, ale będą otwarte nieco krócej, niż przewiduje ustawa. Jak podaje serwis Business Insider: Biedronka, Lildl, Auchan, Stokrotka, Kaufland i Carrefour w Wigilię będą otwarte do godziny 13.

Gdzie lepiej wcześniej zrobić zakupy? Już wiadomo, że te sklepy będą zamknięte w Wigilię

W tym roku niektóre sklepy postanowiły jednak, że mimo wszystko w Wigilię pozostaną zamknięte. Taki krok podjęła między innymi IKEA. Na oficjalnej stronie sklepu możemy przeczytać, że w tym roku 24 grudnia wszystkie punkty (w tym odbioru) będą nieczynne. Według zaleceń warto zrobić zakupy wcześniej lub udać się na nie dopiero 27 grudnia. Jak możemy przeczytać na stronie IKEA:

Wigilię spędzamy w gronie najbliższych - sklepy IKEA tego dnia będą nieczynne.

Podobne kroki podjęła sieć sklepów JYSK, która również ogłosiła 24 grudnia dniem wolnym dla pracowników. Można przeczytać o tym na stronie internetowej sklepu, gdzie wypowiada się również Piotr Padalak, dyrektor generalny JYSK Polska:

Wolna Wigilia – taki mamy prezent dla naszych pracowników. Wierzymy, że nie ma nic cenniejszego niż umożliwienie spędzenia całego dnia z najbliższymi.
Więcej o: