Mokre okna zimą? Wetrzyj w szybę kroplę tego produktu, a problem zniknie. "To działa"

Jesienią i zimą woda lubi skraplać się na wewnętrznej części szyb w naszych domach. Może to doprowadzić nawet do powstawania pleśni, a codzienne wycieranie wody z szyb bywa niezwykle uciążliwe. Istnieje jednak pewien szybki i łatwy sposób na to, by temu zapobiec. Wystarczy, że wetrzesz w nie kroplę pewnego produktu.

Skraplająca się woda na oknach to problem, który jesienią i zimą pojawia się w wielu domach. Warto mu zapobiegać, by ochronić ramy okienne i ściany przed wilgocią, a co za tym idzie, również pleśnią. Pewna tiktokerka odkryła fantastyczny sposób, by sobie z tym poradzić. Wystarczy wypolerować szyby produktem, który każdy z nas ma w swojej kuchni. 

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego woda skrapla się na oknie? Jesienią i zimą jest to popularny problem

Pojawianie się wody na wewnętrznej stronie szyb to coś, co można spotkać w większości domów oraz mieszkań. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy cyrkulacja powietrza może nie być wystarczająca. W tym sezonie wiele osób decyduje się również nie ogrzewać domów tak bardzo, jak w poprzednich latach. Skąd bierze się woda na szybach? To po prostu efekt kondensacji pary wodnej. W ten sposób na zimnej szybie można zaobserwować skroplone wilgotne powietrze.

Gdy tylko zauważymy wodę na szybach, warto od razu ją wytrzeć, by nie doprowadzić do zagrzybienia ram okiennych oraz uszczelek. Pomoże też stosowanie pochłaniaczy wilgoci oraz regularne wietrzenie pomieszczeń. Zaniedbywanie tego problemu może w konsekwencji doprowadzić również do pojawienia pleśni się na ścianach. Co jednak zrobić, by sobie z poradzić z tym problemem na dłużej? Pewna tiktokerka zna świetny sposób.

Co zrobić, by uchronić szyby przed skraplaniem się wody? Wypróbuj ten genialny sposób 

W walce ze skraplającą się wodą na szybach mogą pomóc przede wszystkim pochłaniacze wilgoci. Często zdarza się jednak, że i to niewiele daje, dlatego warto wypróbować sposób, który przedstawiła pewna tiktokerka. "Ekspertka od sprzątania" podzieliła się fantastycznym trikiem. Wystarczy wypolerować szyby kroplą płynu do mycia naczyń. Efekt, jaki uzyskamy, zależy od detergentu, którego użyjemy, dlatego co kilka dni warto powtórzyć ten proces. 

Czy jest to skuteczny sposób? W komentarzach pod filmikiem można przeczytać wiele przychylnych komentarzy. Osoby, które wypróbowały ten trik, potwierdzają, że działa i polecają go innym:

Wypróbowałam ten sposób kilka dni temu i mogę potwierdzić. To naprawdę działa.
Muszę wypróbować ten sposób. Dzisiaj rano okna były naprawdę okropne, pomimo posiadania osuszaczy powietrza...
To działa! Wczoraj wypróbowałam i jestem zachwycona!
Więcej o: