W tych krajach Boże Narodzenie jest nielegalne. Niektórym za złamanie zakazu grozi do 5 lat więzienia

Boże Narodzenie jest jednym z najpopularniejszych świąt na świecie. Wynika z tradycji i obchodzą je nie tylko chrześcijanie, ale również ateiści. Jednak istnieją na świecie kraje, w których obchodzenie świąt wiąże się z surową karą.

Arabia Saudyjska, Somalia, Tadżykistan, Brunei i Kora Północna to kraje, w których obowiązuje oficjalny zakaz obchodów Świąt Bożego Narodzenia. W większości z tych państw obowiązuje prawo muzułmańskie, jednak w komunistycznej Korei Północnej również nie wolno świętować Bożego Narodzenia.

Zobacz wideo Patriotyczne niewolnictwo w Korei Północnej

Choinka Jak przedłużyć trwałość choinki? Dodaj do wody dwie przyprawy

W tych krajach muzułmańskich panuje zakaz strojenia choinek. Sprowadzają na złą drogę

W Arabii Saudyjskiej islam przyjął radykalną formę. Według władzy w kraju nie istnieje żadna inna religia, więc obywatele nie mają potrzeby świętowania Bożego Narodzenia ani innych chrześcijańskich uroczystości. W Arabii Saudyjskiej zabronione jest jakiekolwiek jawne obnoszenie się z symbolami religijnymi innymi niż muzułmańskie. Zdaniem władz Arabii Saudyjskiej Boże Narodzenie wiąże się z celebrowaniem święta w towarzystwie alkoholu i tańca, a obie te rzeczy są w kraju zabronione.

Podobnie wygląda sytuacja w Tadżykistanie, gdzie zabroniono obywatelom kupowania i strojenia choinek, dawania prezentów oraz świętowania sylwestra. Zdaniem przedstawicieli władz choinki i inne elementy kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia sprowadzają obywateli na złą drogę.

W położonej w Azji Południowo-Wschodniej Brunei panuje monarchia konstytucyjna i obowiązuje prawo muzułmańskie. W Brunei sułtan zakazał świętowania Bożego Narodzenia. W kraju nie można wysłać świątecznej kartki ani ubrać czapki Mikołaja. Mieszkańcy niewyznający islamu są zobowiązani celebrować święta w zaciszu własnego domu, z dala od oczu muzułmanów. Muzułmanin obchodzący narodziny Chrystusa może zostać skazany na 5 lat więzienia.

Ministerstwo spraw religijnych w Somalii uznało, że obchodzenie Bożego Narodzenia wiąże się z chrześcijaństwem i jest jednocześnie porzuceniem islamskiej wiary. Obchody jakichkolwiek chrześcijańskich świąt są w Somalii zakazane.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Krótkie życzenia bożonarodzeniowe, które ucieszą bliskich. Spraw im radość świątecznym SMS-em Krótkie życzenia bożonarodzeniowe dla bliskich. Spraw im radość SMS-em

Obywatele Korei Północnej świętują w ciszy. Władza nie uznaje Bożego Narodzenia

24 grudnia to dla Koreańczyków ważna data, ale wcale nie ma związku z Wigilią czy Świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia obchodzone są urodziny matki Kim Jong-Ila, czyli Ukochanego Wodza narodu. Korea Północna jest oficjalnie ateistycznym krajem, który uznaje wyższość swojego wodza ponad wiarą w Boga. W rzeczywistości w Korei Północnej istnieją dwie grupy chrześcijan, ale zmuszeni są do obchodzenia świąt w ciszy i tajemnicy. Nie obchodzą świąt hucznie, ponieważ mogłoby to spotkać się z surową karą.

Więcej o: