Jak wyczyścić kanapę? Zalej jedną sztukę wodą i wetrzyj w materiał. To sprawdzony pogromca zacieków

Czyszczenie kanapy nie jest przyjemną czynnością, jednak od czasu do czasu warto to robić. Osiadający brud i plamy mogą uprzykrzać życie. Na szczęście istnieje prosty sposób, który nie dość, że usunie zabrudzenia, to jeszcze nada meblowi przyjemnego zapachu i zlikwiduje zacieki.

Czyszczenie kanapy w domu nie należy do prostych i przyjemnych zadań, jednak warto co jakiś czas to robić. Zaniechanie prowadzi do powstawania sporej ilości brudu i rzucających się w oczy plam, a zakrycie ich elegancką narzutą nie rozwiąże problemu. Na szczęście istnieje pewna prosta metoda, która z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Dzięki niej materiałowa tapicerka będzie odświeżona i pachnąca, a nieestetyczne plamy odejdą w zapomnienie. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka Łyczakowska pokazała salon

Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem? Przed podjęciem działań przygotuj mebel

Przed podjęciem działań mających na celu wyczyszczenie materiałowej kanapy, przygotuj odpowiednio mebel. Warto go odkurzyć, dzięki czemu pozbędziesz się okruchów, sierści, kurzu i naskórka. Urządzenie zazwyczaj nie daje rady dotrzeć we wszystkie zakamarki, dlatego możesz się wspomóc szczotką z miękkim lub twardym włosiem. W przypadku nóżek i innych elementów z drewna sprawdzą się zwykłe chusteczki nawilżane lub ściereczka zamoczona w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Zalej gorącą wodą tabletkę do zmywarki. Roztwór rozprawi się z plamami i zaciekami

Jedną z najprostszych metod czyszczenia zabrudzonej kanapy z materiału jest wykorzystanie roztworu gorącej wody i tabletki do zmywarki. To pogromca zacieków, który szybko rozprawi się z problemem brudu na meblach, a na dodatek pozostawi przyjemny dla nosa zapach.

  1. Włóż kapsułkę do naczynia żaroodpornego i zalej ją gorącą wodą.
  2. Połóż na ściereczkę lub cienki ręcznik niedużą pokrywkę od garnka i przewiąż na nim materiał, by nie spadł. Możesz go też zabezpieczyć gumką recepturką.
  3. Zanurz pokrywkę w roztworze, a następnie pocieraj nią energicznie materiał kanapy. Zachowaj ostrożność, by nie zmoczyć za bardzo tapicerki, co mogłoby ją uszkodzić.
  4. Pozostaw mebel do wyschnięcia.
Więcej o: