Niezawodny sposób na lśniące szyby za 2 zł? Dodaj do wody kilka kropel i umyj okna

Denerwują cię smugi pozostawiane podczas mycia okien? Nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie specyfiki, aby osiągnąć efekt lśniących szyb. Wystarczy 2 zł i produkt, który każdy ma w domu. Oto niezawodny sposób na czyste okna.

Mycie szyb nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Nie wszyscy możemy pozwolić sobie na kupno profesjonalnych myjek czy drogich specyfików. Istnieje jednak domowy sposób na lśniące szyby bez smug. Wystarczy produkt, który na pewno posiadasz w swojej kuchni.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Domowy płyn do mycia szyb. Jego koszt to 2 zł

Istnieją sposoby na umycie okien bez użycia sklepowych środków czyszczących. Do przygotowania domowego płynu do szyb możemy wykorzystać produkt, który każdy posiada w domu. Jak to zrobić? Do wody wystarczy dodać ocet spirytusowy. Ocet ma właściwości rozpuszczające, dzięki czemu szybko upora się z zabrudzeniami. Składniki należy wymieszać w proporcji 1:1. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu, dodaj lawendę lub listki mięty, a następnie przelej do szklanego pojemnika. Gdy nasz domowy płyn nasiąknie zapachem, należy przelać go do spryskiwacza. To wszystko! Teraz możemy umyć nasze okna przy użyciu ścierki z mikrofibry. Szyby będą lśniły czystością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na smugi. Użyj gliceryny

Glicerynę kupisz w aptece za około 2 zł. Do przygotowania mieszanki potrzebujemy wypełnioną wodą butelkę ze spryskiwaczem. Do butelki dodajemy kilka kropel gliceryny i mieszamy. Domowy płyn do szyb gotowy! Teraz wystarczy umyć szybę. Pamiętajmy, że aby uzyskać oczekiwany efekt, okna myjemy od góry do dołu. Dzięki glicerynie na szybie pozostanie niewidzialna powłoka, która zapobiega powstawaniu smug i osadzaniu się kurzu. To prosty sposób dla osób, dla których mycie okien jest prawdziwą zmorą.

Więcej o: