Dla tych seniorów ZUS przygotował niespodziankę. Pieniądze otrzymają jeszcze przed świętami

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska przekazała informację, która ucieszy z pewnością wielu seniorów. Wszystkie emerytury zostaną bowiem wypłacone jeszcze przed świętami. Kiedy dokładnie najstarsi obywatele mogą spodziewać się przelewów?

Przed świętami liczy się każdy grosz. Dlatego właśnie wielu emerytów ucieszy wiadomość, że świadczenie z ZUS dotrze do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Prezes ZUS podała dokładne daty, w których można spodziewać się pieniędzy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Abramowicz: W Polsce nie ma znaczenia, czy się zarobiło, czy nie, składkę do ZUS-u trzeba zapłacić

Kiedy ZUS wypłaca emerytury? Terminy mogą się różnić w zależności od oddziału

ZUS wypłaca świadczenia emerytalne w siedmiu terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. Terminów może być mniej, jeśli regionalny oddział ZUS wypłaca mniej świadczeń. Ponadto w przypadku, kiedy termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy, emeryci otrzymują pieniądze wcześniej. 

W grudniu sytuacja ta będzie dotyczyła seniorów pobierających świadczenia 25. dnia miesiąca, na które przypada Boże Narodzenie. Prezes ZUS prof. Gertruda Uscińska zapowiedziała, że emeryci nie muszą się obawiać, że na święta zostaną bez pieniędzy. Świadczenia doręczane przez listonoszy na pocztę trafią już 20 grudnia, a przekazywane na konto 22 grudnia. 

Kolejna niespodzianka przed Nowym Rokiem. Jaki będzie termin wypłat emerytur? 

Wcześniejsze wypłaty czekają również osoby, które powinny otrzymać emerytury 1 stycznia 2023 roku. Zgodnie z informacjami przekazaną przez prezes ZUS, środki zostaną przekazane na pocztę 28 grudnia, a przelewy zrealizowane 29 grudnia.  

Jednocześnie rzecznik ZUS Paweł Żebrowski zachęca do pobierania emerytur w formie przelewów. -Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz - stwierdził

Więcej o: