Jak fazy Księżyca wpływają na skórę i włosy? W te dni zaplanuj wizytę u fryzjera i domowe SPA

Uważa się, że poszczególne fazy Księżyca mogą mieć wpływ na nasze życie. Niektórzy twierdzą, że podczas pełni mają problemy ze snem, a inni uważają, że fazy Księżyca oddziałują na skórę i włosy. Kiedy najlepiej udać się do salonu na zmianę fryzury, a którego dnia zaplanować sobie domowe SPA? Podpowiadamy.

Okazuje się, że poszczególne fazy Księżyca mogą wpływać na naszą skórę i włosy. Uważa się, że w niektórych okresach warto udać się na cięcie oraz farbowanie kosmyków, a w innych lepiej tego nie robić, bo efekt nie będzie zadowalający. Warto brać takie założenia z przymrużeniem oka, jednak nie zaszkodzi sprawdzić tego sprawdzić.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Poszczególne fazy Księżyca a pielęgnacja włosów. Kiedy najlepiej udać się do fryzjera?

Podczas planowania kolejnej wizyty u fryzjera warto wziąć pod uwagę poszczególne fazy Księżyca. Jeden moment jest odpowiedni na to, by podciąć końcówki, a inny może wpływać na to, jak kosmyki przyjmą farbę. W jakich terminach najlepiej umówić się na konkretne zabiegi?

  • Od nowiu do pełni - gdy Księżyca na niebie przybywa, warto udać się do fryzjera na podcinanie końcówek włosów, jeśli zależy nam a tym, by szybciej rosły. To też dobry moment na farbowanie. Włosy stają się wówczas bardziej podatne oraz lepiej przyjmują kolor. Od nowiu do pełni dobrze jest się również zająć wszelkimi zabiegami pielęgnacyjnymi, które mają odżywić i zregenerować kosmyki.
  • Od pełni do nowiu - gdy Księżyca na niebie ubywa, warto udać się do fryzjera na strzyżenie. Dobrze to zrobić tylko wtedy, gdy nie zależy nam na szybkim odrastaniu kosmyków, lecz na tym, by rosły wolniej, ale o wiele mocniejsze.

Jak poszczególne fazy Księżyca wpływają na pielęgnację skóry? W te dni zrób sobie domowe SPA

Fazy Księżyca wpływają nie tylko na włosy, lecz także na kondycję skóry. Warto mieć na uwadze, kiedy należy wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnacyjne, by były naprawdę skuteczne. Zobacz, w jakich terminach planować sobie domowe SPA.

  • Od nowiu do pełni - w tym okresie najlepiej jest skupić się na pielęgnacji skóry. To czas, w którym cera przyjmie wszystkie cenne składniki z masek i kremów. Dobrze ją wtedy nawilżyć oraz odżywić. W tym terminie warto też skupić się na masażach twarzy oraz ciała.
  • Od pełni do nowiu - ten okres nawiązuje do pozbywania się tego, co zbędne. Warto wtedy postawić na porządne złuszczanie naskórka na twarzy i ciele. To również świetny moment na stosowanie masek i produktów z kwasami. Uważa się, że istnieje wtedy mniejsze ryzyko wystąpienia uczuleń oraz podrażnień.
Więcej o: