Te znaki zodiaku są urodzonymi pesymistami. Jesteś jednym z nich?

To, jaki mamy znak zodiaku może wpływać na naszą osobowość. Niektórzy spoglądają na świat przez różowe okulary, a inni są urodzonymi pesymistami. Jakie 3 znaki zodiaku są według astrologów określane mianem najbardziej ponurych? Zobacz, czy jesteś jednym z nich.

Pesymiści zwykle dostrzegają negatywne aspekty wielu sytuacji i nie potrafią skupiać się na pozytywach. Według astrologów istnieją 3 znaki zodiaku, które z natury bywają niezwykle pesymistyczne. Zobacz, czy jesteś jednym z nich. Warto jednak do astrologii podchodzić z przymrużeniem oka i dozą dystansu.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Raki to prawdziwi pesymiści. Wszystko biorą sobie do serca

Raki to z natury bardzo wrażliwe znaki zodiaku. Wystarczy jedna niepozorna sytuacja, by zepsuć ich humor na resztę dnia. Właśnie przez to osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku najczęściej uważane są za największych pesymistów. Ich skłonności do zamartwiania się sprawiają, że raki często odczuwają smutek, choć dzięki temu są też bardzo empatyczne.

Wagi chłodno kalkulują każdą sytuację. Pesymizm to ich drugie imię

Wagi w każdej sytuacji od razu nastawiają się na najgorszy możliwy scenariusz. Wolą się miło zaskoczyć niż przykro rozczarować, dlatego w oczach wielu osób wyglądają na niezwykłych pesymistów. W rzeczywistości wagi są wrażliwe i bardzo empatyczne, dlatego w ten sposób starają się bronić przed przykrymi sytuacjami. Z zewnątrz chłodne kalkulacje różnych sytuacji mogą być odbierane jak marudzenie. 

Wodniki są niezwykle empatyczne. To sprawia, że pesymistycznie patrzą na świat

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku wyróżniają się niezwykłą empatią. Właśnie przez to bardzo często pesymistycznie spoglądają na świat i relacje międzyludzkie. Zachowawczo podchodzą do wielu sytuacji w obawie przed zranieniem, co niektórzy mogą postrzegać jako pesymistyczne podjeście do życia. Nie da się ukryć, że cecha ta przysparza wodnikom nieco kłopotu, jednak przy tym sprawia, że są naprawdę wyjątkowi.

Więcej o: