Czym podlewać choinkę, aby nie gubiła igieł? Wystarczy dodać do wody jeden składnik

Choinka w doniczce żywa to nie tylko piękny zapach, ale również ekologiczne rozwiązanie. Choinki cięte po skończonym okresie świątecznym wylądują w koszu. Choinkę w doniczce możemy natomiast później wsadzić w ogrodzie. Jak je pielęgnować? Czym podlewać choinkę, aby nie gubiła igieł?

Tradycja choinki jest pielęgnowana od pokoleń. Naturalne drzewko niesie ze sobą prawdziwą magię świąt. Jeśli zdecydowaliśmy się na choinkę w doniczce, warto zapoznać się z zasadami jego pielęgnacji. Co zrobić, aby żywa choinka w doniczce nie gubiła igieł? Czym podlewać choinkę? Okazuje się, że wystarczy dodać do wody jeden składnik.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Choinka bożonarodzeniowa. Jak wybrać odpowiednią? Przed wstawieniem drzewka do domu należy je zahartować

Wybór odpowiedniej choinki to nie lada wyzwanie. Najczęściej kupowanymi odmianami drzewek są jodła kaukaska, świerk pospolity, sosna i świerk kłujący. Świerk pospolity jest najsłabszym drzewem, gdyż po przyniesieniu do domu szybko traci igły. Jako drzewko świąteczne dobrze sprawdza się świerk kłujący. Najdroższym wyborem jest jodła, która może pochwalić się największą wytrzymałością. Jodła przez długi czas zachwyca wyglądem i co najważniejsze nie traci szybko igieł.

Kiedy wybieramy drzewko, powinniśmy zwrócić uwagę na ogólny stan. Nie wybierajmy choinki z połamanymi gałązkami lub uschniętymi igłami. Przed postawieniem choinki bożonarodzniowej w domu, należy ją zahartować. Jeśli mamy możliwość, wstawmy drzewo do piwnicy, aby stopniowo zwiększać temperaturę otoczenia.

 Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Choinka świąteczna gubi igły? Czym podlewać choinkę, aby dłużej przeżyła?

Choinka w doniczce nie powinna stać w domu dłużej niż tydzień. Jeśli postawimy drzewko w pobliżu źródła ciepła np. przy kaloryferze, możemy być pewni, że szybko zacznie gubić igły. Jest na to prosty sposób. Wodę do podlewania świątecznego drzewka należy wzbogacić cukrem lub solą – łyżka na pół litra wody. Dzięki temu choinka bożonarodzeniowa nie będzie tak szybko tracić igieł.

Więcej o: