Święta spędzasz poza domem? Koniecznie pamiętaj o tym przed wyjazdem

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas nie tylko ze względu na spotkania rodzinne. To złoty okres dla złodziei i włamywaczy. Kiedy skupiamy się na dekorowaniu choinki i przygotowywaniu wigilijnych potraw, złodzieje tylko czekają, aż wyjdziemy z domu. Oto kilka cennych wskazówek, jak ustrzec się przed włamaniem.

Policja ostrzega, że w okresie bożonarodzeniowym dochodzi do wielu włamań. W świątecznej gorączce ludzie bywają nieostrożni, a złodzieje tylko czekają na naszą nieuwagę. Jeśli wyjeżdżamy na święta, pamiętajmy o kilku zasadach, które pomogą nam uchronić się przed kradzieżą.

Zobacz wideo Fiat Ducato został odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży

Złodzieje nie świętują. Policja apeluje o ostrożność

Według policyjnych statystyk w roku 2021 liczba kradzieży z włamaniem wynosiła 71 625. To nie napawa optymizmem. Policjanci apelują, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia zachować szczególną ostrożność. To złoty czas dla złodziei. W okresie świątecznym skupiamy się na wielu sprawach, przez co zapominamy o podstawowych zasadach chroniących nas przed włamywaczami. Pod naszą nieobecność łupem padają pieniądze, kosztowności i drogie sprzęty elektroniczne. Czy istnieje sposób na zabezpieczenie mieszkania przed niechcianymi gośćmi? 

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zabezpieczyć mieszkanie na święta? Kilka cennych wskazówek

Złodzieje najczęściej wybierają domy lub mieszkania pozbawione podstawowych zabezpieczeń. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, warto zainwestować w monitoring, system alarmowy i oświetlenie sięgające do zaciemnionych obszarów na podwórku.

W mieszkaniu w bloku warto zamontować drzwi antywłamaniowe i dobre zamki patentowe. Przed wyjazdem warto poinformować o naszej nieobecności sąsiadów i poprosić, aby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie. Wychodząc z domu, zaciągnijmy zasłony i rolety. Warto zostawić w mieszkaniu zapalone światło, aby potencjalny złodziej był przekonany, że ktoś jest wewnątrz mieszkania. Nie zostawiajmy w domu kosztowności i gotówki, ponieważ w ten sposób narażamy się na większe straty.

I co najważniejsze nie wrzucajmy do mediów społecznościowych zdjęć w trakcie wyjazdu. To wiadomość dla włamywaczy, że akurat przebywamy poza domem.

Więcej o: