Drugi palec u stopy masz dłuższy od palucha? To może wpływać na twoje podejście do życia

Grecką stopę posiada zaledwie 20 procent społeczeństwa. Niektórzy wierzą, że ukształtowanie palców wpływa na cechy charakteru tj. inteligencję, kreatywność i podejście do życia, a nawet może mieć też wpływ na zdrowie.

Masz drugi palec u stopy dłuższy od palucha? To tak zwana stopa grecka (stopa Mortona), którą posiada zaledwie 20% populacji świata. Według niektórych ukształtowanie palców u stopy wpływa bezpośrednio na osobowość człowieka. Choć wiele osób w to wierzy, pamiętaj, by traktować takie teorie z przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Stopa cukrzycowa - czym jest i jak jej zapobiegać?

Masz drugi palec u stopy dłuższy od palucha? Może to świadczyć o twojej osobowości

Według niektórych stopa grecka, czyli posiadanie drugiego palca u stopy dłuższego od palucha wskazuje na wysoko rozwiniętą inteligencję i kreatywność, co często wpływa na osiąganie sukcesów w świecie artystycznym i sportowym. Takie osoby cechuje też optymistyczne podejście do życia.

Oprócz pozytywnych aspektów wyróżnia się również i negatywy. Niektórzy uważają, że posiadacze stopy greckiej są podatni na stres i towarzyszące im emocje, a także mogą podczas niektórych sytuacji reagować impulsywnie, często bez wcześniejszego przemyślenia.

Jak pielęgnować delikatną skórę dziecka Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Uwaga na codzienne czynności

Stopa grecka. Czy ma realny wpływ na zdrowie?

Okazuje się, że posiadanie stopy greckiej ma realny wpływ na zdrowie. Ukształtowanie stopy wpływa na predyspozycje do deformacji, które przychodzą wraz z wiekiem, a także na skłonności do niektórych chorób. Drugi palec, ze względu na nietypowy kształt, jest narażony na urazy bardziej niż inne. Może być też podatny na powstawanie bolesnych odcisków.

Istotną rolę w dbaniu o stopę grecką odgrywa dobór odpowiedniego obuwia. Sprawdzą się buty, które mają szerokie noski — nie będą drażnić dłuższego palca, co zapobiegnie obtarciom.

48-letnia aktorka chwali się ciążowym brzuszkiem. Już go nie ukrywa 48-letnia aktorka chwali się ciążowym brzuszkiem. Jest coraz bardziej widoczny

Więcej o: