Te ubrania będą bardzo modne w 2023 roku! Najgorętsze trendy przyszłego sezonu. Będzie się działo!

Największa wyszukiwarka inspiracji właśnie ogłosiła modowe, ale i nie tylko, trendy na przyszły rok. Co ciekawe, nie stoją za tym projektanci tylko sami użytkownicy. W 2023 roku korzystamy z przeszłości, ale i mocno sięgamy w przyszłość.

Pinterest to kopalnia inspiracji z wielu dziedzin, ciesząca się niezmienną popularnością od wielu lat. Co roku w grudniu zespół Pinteresta przekazuje raport będący obserwacją wyszukiwań użytkowników, który jest wskazówką, co będzie modne w przyszłym roku. Zatem decydujemy o nich my sami, co tym bardziej skłania do sięgania po nie. Co będziemy nosić w 2023 roku?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W przyszłym roku stawiamy na delikatność. Wracamy również do 2000

Jednym z dominujących trendów będzie tak zwany airy styles. A to oznacza powrót do różnej maści koronek, masy tiulu, falban, jedwabiu, organzy i satyny. Ma być lekko, romantycznie i zmysłowo, no i sentymentalnie.

 

A jeśli o sentymenty to modowo nawiązywać będziemy do stylizacji z kultowych seriali z lat 2000 np. "Dziennik Bridget Jones" czy "Seks w wielkim mieście", czego przykładem są bluzki-tuby, jeansy biodrówki czy spodnie cargo. Ale nie tylko o to chodzi, użytkownicy Pinteresta zachwyt nad tym rokiem manifestują również przez babskie spotkania czy przesiadywanie w kawiarni z książką. Raport Pinteresta podsumowuje to tak:

Moda na rok 2000 jest trendem już od jakiegoś czasu. Teraz jednak ludzie gonią za czymś więcej niż tylko estetyką: chcą energii głównego bohatera, która zdefiniowała branżę filmową w 2000 roku. Oznacza to ulepszanie codziennych chwil i wprowadzanie drobnych nawyków, takich jak wycieczki do kawiarni, niczym ze scen z ich ulubionej komedii romantycznej. Ale tym razem to oni są gwiazdą.
Zobacz wideo Stylizacje gwiazd na ramówce TVP.

Krok w przyszłość i frędzle. Panny młode odchodzą od pasteli

Innym modowym trendem będą wszechobecne frędzle, które można będzie spotkać zarówno na torebkach, sukienkach, swetrach, jak i w wystroju wnętrz. Skłonimy się też ku futuryzmowi, zatem można spodziewać się stylizacji będących wręcz eksperymentem w mrocznej kolorystyce i oryginalnych fasonów.  I na koniec coś dla przyszłych panien młodych. Jednymi z najczęściej wyszukiwanymi frazami były: "burnt orange wedding theme" i "terracotta wedding bridesmaid dresses", co wróży wielką popularność dla odcieni pomarańczowych, rudych i miedzianych. Zarówno jeśli chodzi o suknie ślubne, jak i motyw przewodni wesela.

Więcej o: