Jak prać biały obrus na święta? Rozpuść w wodzie i zanurz materiał, a odzyska śnieżny kolor

Jak prać biały obrus? Warto wyciągnąć ozdobę z szafy jeszcze przed świętami i sprawdzić, czy materiał nie zszarzał. Jeśli nie wygląda już efektownie, nie musisz kupować nowego. Wystarczy, że zastosujesz prosty trik, dzięki któremu obrus ponownie zalśni czystością.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To ostatni moment, by odświeżyć obrus przed nadchodzącymi świętami. Dzięki temu materiał będzie się pięknie prezentował podczas kilkudniowego świętowania z rodziną i przyjaciółmi. Jak prać biały obrus, żeby lśnił bielą? Wypróbuj ten prosty trik, a będzie wyglądał jak nowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z barszczu? Zszarzały obrus? Te i inne problemy rozwiążesz przy pomocy soli kuchennej. Sprawdź jak!

Jak prać biały obrus? Prosty trik sprawi, że materiał zalśni jak nigdy

Lepiej wyciągnij obrus z szafy jeszcze przed Wigilią. Może się okazać, że materiał zszarzał i nie wygląda już tak efektownie, jak się tego spodziewałaś. Na szczęście istnieje prosty trik, żeby go uratować. Z pomocą przyjdzie nieoceniona soda oczyszczona, którą zapewne masz już w domu. Ze względu na swoje właściwości produkt zlikwiduje bakterie i zadziała jak wybielacz, dzięki czemu z pewnością uratuje niejedną kolację. Sodę można wykorzystać na dwa sposoby:

  1. Wsyp kilka łyżeczek sody oczyszczonej do miski z ciepłą wodą. Zanurz obrus w roztworze i odczekaj kilka godzin. Wypłucz dokładnie materiał, a przekonasz się, że jest bielszy niż wcześniej.
  2. Włóż obrus do pralki, wsyp kilka łyżeczek sody do bębna i nastaw program stosując się do zaleceń producenta obrusu. Po zakończeniu cyklu wysusz materiał.

Jak wybielić stary biały obrus? Wykorzystaj kwasek cytrynowy

Istnieje też inny sposób na wybielenie zszarzałego obrusu. Wystarczy wykorzystać jedno opakowanie kwasku cytrynowego. Produkt ma właściwości wybielające, które poradzą sobie też z uporczywymi zabrudzeniami. 

  1. Wsyp kwasek cytrynowy do miski z ciepłą wodą.
  2. Mocz obrus w roztworze (najlepiej przez całą noc).
  3. Włóż materiał do pralki i nastaw program stosując się do zaleceń producenta obrusu.

Kiedy cykl się zakończy, obrus powinien wyglądać jak nowy.  

Więcej o: