Brokat się sypie z bombek? Spryskaj je tym produktem, a szybko zapomnisz o drobinkach na dywanie

Choć brokatowe bombki są niezwykle urokliwe, to sypiące się z nich drobinki na dywan i meble, potrafią być też uciążliwe. Na szczęście istnieje prosty sposób na utrwalenie brokatu.

Brokatowe bombki pięknie prezentują się na choince. Nic więc dziwnego, że kupujemy je, by stanowiły ozdobę świątecznego drzewka. Szeroka dostępność kolorów i rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie coś, co trafi w jego gust. Niestety często po jakimś czasie okazuje się, że brokat się obsypuje i nie dość, że brudzi wszystko dookoła, to jeszcze bombki nie wyglądają już tak pięknie, jak wcześniej. Na szczęście istnieje prosty trik na utrwalenie brokatu. Wystarczy spryskać bombki pewnym produktem, którego zazwyczaj używasz do włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu?

Co zrobić, żeby nie sypał się brokat? Spryskaj bombki tym produktem, a szybko zapomnisz o problemie

Wele osób zna problem osypującego się brokatu, który po świętach można znaleźć nawet na lampach przy suficie. Problem pozornie wydaje się błahy, jednak sprzątanie maleńkich drobinek jest czasochłonne i pochłania wiele energii, a przecież można by ją spożytkować na coś zupełnie innego.

Jednym z najprostszych sposobów na utrwalenie brokatu na bombkach choinkowych jest spryskanie powierzchni lakierem do włosów. Należy robić to delikatnie i z dalekiej odległości (15-20 cm) — w przeciwnym razie istnieje możliwość pozostawienia na ozdobach nieestetycznych smug. Warto utrwalać brokat kilkukrotnie, dzięki czemu prawdopodobieństwo zabrudzenia podłogi czy mebli znacznie się zmniejszy.

Jane Fonda Jane Fonda kończy 85 lat. Jaki jest sekret jej urody? Przestrzega 3 zasad

Jak posprzątać brokat? Proste techniki zaoszczędzą czas i pomogą pozbyć się drobinek

Jeśli brokat zdążył się już osypać, warto podjąć odpowiednie działania i posprzątać mieszkanie. Zastosowanie prostych technik i trików pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Sprawdź, jaki efekt przyniosą w twoim mieszkaniu.

  1. Odkurzaj od góry do dołu — Na początek skup się na wyższych partiach, dzięki czemu unikniesz kilkukrotnego odkurzania podłogi.
  2. Wykorzystaj ciastolinę — Produkt pomoże dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i zgarnie brokat. Sprawdzi się też rolka do usuwania sierści z ubrań.
  3. Wykorzystaj wilgotne papierowe ręczniki — Przy ich pomocy możesz zebrać brokat w jedno miejsce, dzięki czemu sprzątanie będzie dużo łatwiejsze.

Stół wigilijny Spożywanie posiłków w święta. Wyjaśniamy, czy w Wigilię można jeść mięso

Więcej o: