Ukryta funkcja torebek prezentowych. Niewiele osób o niej wie, a ułatwia pakowanie podarunków

W przedświątecznej gorączce może być ciężko znaleźć czas na pakowanie prezentów w ozdobny papier. Jeżeli w tym roku korzystasz z torebek prezentowych, musisz poznać ten trik. Dzięki niemu nikt nie zajrzy do prezentu przed czasem.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W wielu domach trwają już przygotowania do tego magicznego czasu. Ubieramy choinki, pieczemy pierniczki, a także wybieramy prezenty dla bliskich. Jeżeli chodzi o prezenty, ważna jest nie tylko ich zawartość, ale też opakowanie. Pakownie prezentów w papier wymaga jednak sporo czasu. Jeżeli nie masz go zbyt wiele i wybierasz torebki prezentowe, musisz poznać ten trik

 

Ukryta funkcja torebki prezentowej. Jak dobrze spakować prezent? 

Prezenty ustawione pod choinką mogą kusić, by do nich zajrzeć i zepsuć sobie niespodziankę. Zwłaszcza dzieci są bardzo ciekawe tego, co dostaną. Wyczekany prezent cieszy jednak najbardziej. Niektórzy zaklejają więc brzegi torebki taśmą lub spinają je zszywaczem. Okazuje się jednak, że nie trzeba tego robić, aby prezent spakowany w torebkę nie był widoczny. 

Sznureczki przy torebce prezentowej służą nie tylko do przenoszenia prezentów. Mają one ukrytą funkcję, o której wie raczej niewiele osób. Końce sznureczków należy przeciągnąć do dziurek po przeciwstawnej stronie, a następnie przeciągnąć je jeszcze raz przez tę samą dziurkę. Dzięki temu torebka z prezentem będzie zamknięta i nikt nie zajrzy do jej środka przed czasem. Poniższy filmik pokazuje ten trik. 

Warto również zwrócić uwagę, że prezent zapakowany w ten sposób wygląda o wiele lepiej. Otwarte torebki ustawione pod choinką prezentują się mało estetycznie. Ten prosty trik sprawia, że nabierają ładniejszego kształtu

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: