Tak radna PiS przebrała się na sesję Rady Miasta. "Na co dzień ta pani gotuje dla bezdomnych"

Radna Prawa i Sprawiedliwości z Zielonej Góry Eleonora Szymkowiak na co dzień zaangażowana jest w pomoc potrzebującym. Polityczka organizuje zbiórki, gotuje dla osób w kryzysie bezdomności i od lat udziela się charytatywnie. Świąteczne stylizacje również są jej wieloletnią tradycją.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Katarzyna Zielińska przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

W tym roku, na ostatnią przed Bożym Narodzeniem sesję rady miasta, radna przyszła w stroju anioła. Zdjęcie z posiedzenia szybko obiegło sieć i wzbudziło duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. 

Niektórzy politycy stwierdzili, że tego rodzaju przebranie nie jest odpowiednie do pełnionej przez radną funkcji. "Trwa właśnie najważniejsza sesja Rady Miasta Zielona Góra w roku. Podejmujemy uchwałę budżetu Zielonej Góry na rok 2023, a radna Prawo i Sprawiedliwość przyszła przebrana za…No właśnie za kogo? Rada Miasta, dla mnie, to nie szopka, czy targ z kiszonkami. Tu zapadają najważniejsze decyzje związane z funkcjonowaniem miasta, ale jak widać niektórzy już dosłownie 'odlecieli'. Wystarczy, że już PiS robi jedną szopkę na Wiejskiej od kilku lat. Czas już tej pani 'podziękować' w Ratuszu" - napisał na Facebooku zielonogórski radny Rafał Kasza.

Jego wpis zebrał prawie 50 komentarzy. "Myślałam, że już mnie niczym nie zaskoczą (...). Duże są pokłady ich kreatywności" - pisze jedna z internautek. "Zbuntowany anioł" - dodaje prześmiewczo inny komentujący.

"Szopka w Ratuszu. Radna PIS, Eleonora Szymkowiak przyszła na sesję budżetową Rady Miasta w Zielonej Górze w stroju anioła, z aureolą nad głową i ogromnymi skrzydłami...To nie żart, to stan umysłu" - skomentował z kolei na Twitterze Grzegorz Furgo, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Radna PiS przebrała się za anioła. To jej wieloletnia tradycja

Coroczne stylizacje radnej nie powinny jednak nikogo dziwić, ponieważ są jej wieloletnią tradycją. Jak również to, że od wielu lat polityczka aktywnie angażuje się w pomoc potrzebującym - m.in. organizuje zbiórki oraz gotuje posiłki dla osób w kryzysie bezdomności. W 2017 roku Eleonora Szymkowiak zorganizowała zbiórkę słodyczy i zabawek dla 500 dzieci z ogarniętego wojną, syryjskiego Aleppo.

Na te fakty zwraca uwagę w swoim wpisie m.in. dziennikarz Radia ZET, Maciej Bąk.

"Na co dzień ta pani gotuje dla bezdomnych"

"Wylewa się tu morze ścieku na radną Eleonorę Szymkowiak, tymczasem na co dzień ta pani gotuje dla bezdomnych, zbiera dary dla potrzebujących, organizuje żywe szopki, a nawet dancingi" - napisał na Twitterze.

Przebrania Eleonory Szymkowiak z poprzednich lat bronił kiedyś radny SLD, Tomasz Nestorowicz. Jego wypowiedź cytuje m.in. gazeta.pl.

- (...) Zdarzają się jej wypowiedzi dalekie od "anielskich", ale podejrzewam, że wśród osób naśmiewających się z niej, nie ma nikogo, kto byłby tak zaangażowany w pomoc innym ludziom. Jest autentyczna w tym, co robi i nikogo nie udaje - mówił polityk.

Źródła: Facebook/gazeta.pl

Więcej o: