Gdy miała 14 lat nazywano ją "dz**ką". Depp zostawił ją dla Amber Heard. Dziś Vanessa Paradis kończy 50 lat

Karierę zaczynała jako nastolatka. Wywołała wtedy niemały skandal, po którym wylała się na nią fala hejtu. Po ponad 10 latach związku Johnny Depp zostawił ją dla Amber Heard. Dzisiaj artystka kończy 50 lat. Jak teraz układa się jej życie?

Vanessa Paradis to francuska aktora, piosenkarka oraz modelka. Przyszła na świat na przedmieściach Paryża tuż przed świętami Bożego Narodzenia - 22 grudnia 1972 roku. Utwór Joe Le Taxi, który został wypuszczony w 1986 roku, wyszedł poza granice Francji i stał się wielkim europejskim przebojem. Paradis miała wtedy tylko 14 lat.

Vanessa Paradis wywołała skandal w wieku 14 lat. Ludzie spluwali na jej widok

 

Gdy 14-letnia Vanessa zaśpiewała piosenkę Joe le taxi opowiadającą o życiu nocnego Paryża, wybuchł ogromny skandal. Piosenka o taksówkarzu, który wie, gdzie w Paryżu dobrze się zabawić, wzbudziła ogromne kontrowersje. Młodziutką piosenkarkę zaczęto określać mianem lolitki. Na ścianie jej rodzinnego domu namalowano słowo "dziwka". Ludzie na widok Vanessy na ulicy spluwali na ziemię z pogardą.

 

Paradis nie próbowała zmienić swojego wizerunku, wywiadów udzielała w mocnym makijażu i krótkich spódniczkach. W jednym z wywiadów wyznała również, że inicjację seksualną ma już za sobą. Dziś ciężko stwierdzić, czy była to prawda, czy raczej umiejętnie wykreowana poza, która miała szokować, ale w jednym z wywiadów artystka wyznała, że to, co jest tajemnicą między kobietą a mężczyzną, poznała już, mając trzynaście lat. 

Singel Paradis przez 11 tygodni utrzymywał się na szczycie francuskiej listy. Podbił również m.in. Wielką Brytanię, Norwegię oraz Niemcy.

Vanessa Paradis rozwijała również swoją karierę aktorską. Pierwszym filmem, w którym zagrała, było Białe małżeństwo w reżyserii Jean-Claude'a Brisseau.

Po sukcesie pierwszej płyty przyszedł czas na kolejną, zatytułowaną "Variations sur le meme t'aime", nagraną z pomocą Serge'a Gainsbourga. W 1991 roku Vanessa podpisała kontrakt na trzy miliony franków z firmą Chanel, jako nowa twarz perfum Coco.

 

Johnny Depp i Vanessa Paradis spędzili razem ponad dekadę, wychowując razem dwoje dzieci

Depp i Paradis poznali się w 1998 r., gdy ten kręcił Dziewiąte wrota we Francji. 

Miała na sobie sukienkę z odsłoniętymi plecami. Zobaczyłem te plecy i tę szyję, a potem odwróciła się i spojrzała mi w oczy. Wtedy moje życie samotnego mężczyzny dobiegło końca

— wspominał w rozmowie z The Daily Mail

7 maja 1999 na świat przyszła ich córka Lily-Rose Melody, a trzy lata później, 10 kwietnia 2002 roku urodził się syn John Christopher.

 

Sielanka zakończyła się w czerwcu 2012 r., kiedy to para ogłosiła rozstanie

Plotkarskie media donosiły, że powodem był romans Deppa z 25-letnią wówczas aktorką i modelką Amber Heard, którą później poślubił.

W maju 2016 roku wybuchł skandal związany z rozstaniem Deppa z Heard, która twierdziła, że jej mąż stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Vanessa Paradis wydała kilka dni później oświadczenie, w którym wyrażała swoje poparcie dla byłego partnera.

Gwiazda jest teraz w szczęśliwym związku z Samuelem Benchetritemi, z którym w czerwcu 2018 roku wzięła cichy ślub. 

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: