Kiedy emerytury w grudniu? To pewne! Ci seniorzy dostaną pieniądze wcześniej

Święta potrafią nadwyrężyć niejeden budżet, dlatego nic dziwnego, że wielu seniorów zadaje sobie pytanie: kiedy emerytury w grudniu? Z odpowiedzią pospieszyła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska, która przekazała, że świadczenia zostaną wypłacone jeszcze przed świętami.

Choć w dobie szalejącej inflacji liczy się każdy grosz, szczególnie odczuwamy to w grudniu. Nadchodzące święta to dla wielu osób kolejne wydatki. Z pewnością wielu seniorów ucieszy wiadomość, że emerytura dotrze do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Kiedy mogą się jej spodziewać?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 14. emerytura zostanie na stałe? Pytamy wiceministra finansów

Kiedy emerytury w grudniu? Prezes ZUS uspokaja: Seniorzy nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta

Emerytury są wypłacane przez ZUS w siedmiu terminach: 1., 5., 6., 10., 20., i 25. dnia każdego miesiąca. Oczywiście, w zależności od ilości wypłacanych świadczeń, może być ich mniej. Co w przypadku, gdy termin wypłaty wypada na dzień wolny od pracy, na przykład w Boże Narodzenie

- Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, aby emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia — uspokoiła prezeska ZUS prof. Gertruda Uścińska. Dodała także, że świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę już 20 grudnia, a te przekazywane na konto, 22 grudnia.

Emeryci mogą liczyć na wypłatę świadczenia przed 1 stycznia. Kiedy dokładnie?

Co więcej, do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia. Ich przekazywanie rozpocznie się już 28 grudnia.

Przy okazji ZUS zachęca do odbiorów emerytur za pośrednictwem przelewów, by seniorzy nie musieli czekać na listonosza. - Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy — przekazał rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski.

Więcej o: