Jak wybrać papier z najdłuższymi rolkami? Dwa triki, dzięki którym nie dasz się oszukać

Kupując papier toaletowy wiele osób zwraca uwagę nie tylko na jego jakość, lecz także to, ile papieru znajduje się w rolkach. Jak wybrać ten z najdłuższymi rolkami? Z pomocą przychodzą dwa patenty. Banalne, ale niewiele osób wpada na pomysł, by sprawdzić to podczas zakupów.

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kasia Bosacka zwraca uwagę na nowe praktyki producentów jedzenia. "To się zdarza nagminnie"

Wybór papieru toaletowego to niby prosta rzecz. Jednak jak wśród tak ogromnego wyboru szczelnie zapakowanych produktów znaleźć ten, który będzie najlepszy jakościowo i jednocześnie najbardziej opłacalny cenowo? Zakupów nie ułatwiają również obietnice w stylu "dwa razy dłuższa rolka niż standardowa", które umieszczane są przez producentów na opakowaniach. Jasne... Tylko jaka jest ta "standardowa" długość papieru toaletowego? Internet jest jednak kopalnią pomysłów i różnych trików, z których można skorzystać w codziennym życiu.

Ile prądu zużywa grzejnik elektryczny w ciągu godziny? Ile kosztuje ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym? Kwota zaskakuje

Ile papieru znajduje się w jednej rolce? Dwa proste sposoby na sprawdzenie

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania papieru toaletowego, by jego stosunek ceny do długości był jak najlepszy? Pierwsza sposób jest banalny, jednak mało kto pamięta o tym podczas zakupów. Chodzi tu po prostu o dokładne przyjrzenie się opakowaniom, gdyż producenci w opisie podają czasem informację o tym, ile metrów papieru znajduje się w jednej rolce. Warto zatem odszukać takiej informacji i porównać poszczególne ceny - czasem można się nieźle zdziwić, co naprawdę się opłaca, a co nie.

keratynowe prostowanie włosów Kosztuje 5 zł, a działa jak keratyna na włosy za 300 zł. Efekt zaskakuje

Drugim patentem jest natomiast wykonanie pewnego obliczenia. Chodzi o pomnożenie długości jednego listka przez ich ilość w jednej rolce. Tego typu informacje także znaleźć można na opakowaniu papieru toaletowego. To drobnostki, jednak warto zwracać na nie uwagę, szczególnie, że czasem spotkać się można z drobnymi oszustwami, jak luźne nawijanie papieru na rolkę, by sprawiał wrażenie, że jest go więcej, a w rzeczywistości więcej to się tylko za niego płaci.

Więcej o: