Palma areka będzie uginała się od nowych liści. Wystarczy odpowiednio ustawić doniczkę

Palma areka to przepiękna roślina, o którą, wbrew pozorom, łatwo zadbać. Należy pamiętać jednak o tym, jak lubi być traktowana, a odwdzięczy nam się wysypem nowych, zielonych liści. Istnieje też pewien fantastyczny sposób, który sprawi, że będzie rosła jak na drożdżach. Wystarczy odpowiednio ustawić donicę.

Palma areka to roślina, którą można kupić w popularnych sklepach, dlatego zdobi wnętrza wielu polskich domów. Łatwo o nią dbać i nie trzeba robić dużo, by przybywało jej nowych, zielonych liści. Jest jednak jeden sprawdzony sposób, który sprawi, że palma areka będzie się fantastycznie prezentowała. Co warto zrobić?

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Palma areka nie jest zbyt wymagająca. Jak o nią dbać, by pięknie rosła?

Ten gatunek palmy nie jest zbyt wymagający, jeśli dostarczymy mu odpowiednich warunków do rozwoju. Należy pamiętać o tym, że jest to roślina, która uwielbia stać w miejscu z dużą ilością rozproszonego światła. Wtedy jej liście pięknie się zielenią i rosną jak na drożdżach. To roślina, która lubi tropikalny klimat, dlatego też najlepiej odpowiada jej temperatura około 18-24 st. Celsjusza.

A co z podlewaniem? Palma areka musi być regularnie podlewana, ponieważ lubi, gdy podłoże w jej doniczce jest stale wilgotne. Jeśli robi się suche, od razu należy podlać roślinę. Warto też pamiętać o tym, że palma areka potrzebuje nawodnienia odpowiednio przygotowaną wodą. Należy używać jedynie wody odwapnionej.

Trik, który sprawi, że palma areka będzie miała piękne liście. Odpowiednio ustaw donicę

Ważnym elementem pielęgnacyjnym jest częste zraszanie rośliny wodą. Szczególnie zimą, gdy powietrze w domu potrafi być naprawdę suche. Zwykle należy robić to, co 2-3 dni, jednak w okresie grzewczym warto zwiększyć częstotliwość tego zabiegu i wykonywać go co 1-2 dni. Istnieje jednak fantastyczny sposób, który pomoże usprawnić ten proces. Wystarczy odpowiednio ustawić donicę.

Sięgnij po dowolną podstawkę i nasyp do niej keramzytu. Po tym do podstawki wlej wodę i ustaw na niej donicę z rośliną. Taka konstrukcja sprawi, że woda będzie stale parować, nawilżając powietrze wokół palmy areki. Dzięki temu jej liście będą zawsze pięknie zielone, a sama roślina zacznie rosnąć jak na drożdżach.

Więcej o: