Genialny sposób na czyszczenie toalety! Domowe produkty za grosze. Masz je w domu

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak co jakiś czas jesteśmy zmuszeni do jej wykonania. Z pomocą przychodzą produkty, które znajdą się w każdym gospodarstwie domowym.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie toalety sprawia, że jest ona zadbana i wydezynfekowana. Na rynku produktów chemicznych znajdziemy wiele detergentów przeznaczonych do mycia poszczególnych elementów muszli, jednak nie zawsze posiadamy je w swojej łazience. Alternatywą dla takich środków mogą być domowe produkty, które równie dobrze poradzą sobie z zabrudzeniami.

Zobacz wideo

Świetna metoda na czyszczenie toalety. Efekty cię zaskoczą

Istnieje sposób na czyszczenie toalety, który często jest wykorzystywany przez pokojówki hotelowe. Metoda jest banalnie prosta, a przy tym naprawdę skuteczna. Do umycia toalety przy pomocy domowych składników, będziemy potrzebowali jedynie trzech produktów. Do niewielkiej miseczki wsypujemy jedną łyżkę soli, wlewamy trzy łyżki octu oraz dwie czubate łyżeczki proszku do prania. Całość należy dokładnie wymieszać do momentu, aż powstanie lepka maź.

Teraz pozostaje jedynie wlać 3/4 mikstury do muszli klozetowej, po czym starannie wyczyścić jej wnętrze przy pomocy twardej szczotki. Pozostałą mieszaninę bez obaw wykorzystamy do czyszczenia zewnętrznych elementów toalety. Dzięki tej metodzie toaleta będzie czysta, pachnąca i przede wszystkim pozbawiona bakterii.

Inny sposób czyszczenia muszli. Banalny i skuteczny

Alternatywą dla mieszaniny proszku, soli i octu może być kwasek cytrynowy oraz soda oczyszczona. Wystarczy, że 4-5 łyżeczek kwasku oraz 1/3 szklanki sody wsypiemy do muszli wypełnionej wodą i odczekamy około 15 min. Następnie należy dokładnie wyszorować jej powierzchnię. Dzięki tej metodzie oprócz samego wyczyszczenia toalety pozbędziemy się również kamiennego osadu.

Więcej o: