Jak wyczyścić złoto? Wystarczy kilka kropel tego produktu, aby biżuteria odzyskała blask

Złota biżuteria to idealny dodatek do wielu kreacji. Niestety, z czasem kosztowności mogą utracić swój blask i zacząć śniedzieć. Jak przywrócić im dawny wygląd? Wystarczy, że użyjesz jednego produktu, a wyroby jubilerskie znów zalśnią jak nowe. Poznaj banalny trik na czyszczenie złota.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Złoto to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych przez jubilerów. Jego elegancki wygląd sprawia, że pasuje niemal do każdej stylizacji. Z czasem na biżuterii wykonanej z tego kruszcu może pojawiać się szadź i inne zabrudzenia. Czym wyczyścić złoto, aby ponownie zalśniło? Oto przydatne triki.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wyczyścić złoto? Użyj tego produktu i pamiętaj o najważniejszych zasadach

Nalotu ze złotej biżuterii można pozbyć się w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że sięgniesz po płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że dodasz kilka kropel detergentu do mieszczki z ciepłą wodą i dokładnie zamieszasz. W ten sposób uzyskasz płyn z gęstą pianą na wierzchu. Nałóż ją na szczoteczkę, po czym delikatnie przetrzyj pierścionki i inne precjoza. Uważaj, aby nie uszkodzić osadzonych w nich klejnotów. Następnie włóż biżuterię do wody i odczekaj 15 minut. Na koniec przetrzyj kosztowności miękką ściereczką.

Jak często czyścić złotą biżuterię? Regularnie korzystaj z tych trików

Na trudniejsze zabrudzenia przyda ci się sok z cytryny. Wyciśnij owoc do miseczki, po czym zanurz błyskotki w płynie na 20 minut. Po tym czasie wyciągnij kosztowności i ułóż je na miękkiej ściereczce. Pozwól im schnąć przez co najmniej kilka godzin. W ten sposób przywrócisz ich dawny blask.

Jak często czyścić złoto? Najlepiej robić to regularnie. Chwyć za płyn i cytrynę, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki pojawienia się nalotu czy innych zabrudzeń. Raz w miesiącu przetrzyj kosztowności spirytusem lub innym mocnym alkoholem. W ten sposób zakonserwujesz je na dłużej. Pamiętaj, aby nie myć biżuterii pod bieżącą wodą. Drobne błyskotki mogą ci wypaść i zniknąć w odpływie. 

Więcej o: