Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Wsyp do miseczki lub posyp nią meble, a smród zniknie

Zapach papierosów bywa niezwykle uciążliwy. Co zrobić, jeśli nie pomagają sklepowe odświeżacze powietrza? Proponujemy prosty trik, który pozwoli ci uporać się z nieprzyjemnym zapachem.

Zapach dymu papierosowego potrafi długo utrzymywać się w mieszkaniu. Wnika w tkaniny, meble i ubrania. Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się papierosowego smrodu? Przestawiamy prosty sposób, jak skutecznie zniwelować zapach papierosów w mieszkaniu.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska opowiada, jak schudła. Ogłasza: Rzucę palenie!

Palenie w mieszkaniu. Co ze smrodem?

Oczywiście najprostszym sposobem na pozbycie się papierosowego dymu jest niepalenie w domu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Co zrobić, gdy nie chcemy rzucać palenia, a wychodzenie na "dymka" na zewnątrz jest niemożliwe? Oto kilka porad, jak poradzić sobie z niemiłym zapachem podczas palenia papierosów w domu.

Najprostszym sposobem na pozbycie się intensywnego zapachu jest wietrzenie pomieszczeń. Powinniśmy również regularnie prać firanki i zasłony, ponieważ na nich zatrzymuje się wydmuchiwany przez nas dym papierosowy. Aby usunąć przykry zapach, możemy użyć wody z octem. Mieszanką należy regularnie wycierać meble, przy okazji usuwając nadmiar kurzu, który również zatrzymuje zapach. Do czyszczenia tkanin dobrze sprawdzi się soda oczyszczona.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na walkę z nieprzyjemnym zapachem. Postaw na sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona przydaje się nie tylko w kuchni. Świetnie poradzi sobie z usunięciem przykrego zapachu. Jak wykorzystać sodę? Wystarczy posypać nią materiał lub tkaninę i pozostawić na kilka godzin. Soda wyciągnie przykry zapach. Po upływie kilku godzin wystarczy odkurzyć powierzchnię. Jeśli posiadamy w domu ciemne meble, możemy zastosować trik z mieloną kawą. Postępujemy nią tkaninę dokładnie tak jak w przypadku użycia sody oczyszczonej. Kawa również świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Wystarczy wsypać trochę do miseczki i postawić na parapecie. 

Więcej o: