Wyrzucasz do śmieci korek po winie? To błąd. Przetnij go na pół, a ułatwisz sobie życie

Korek po winie zazwyczaj postrzegany jest jako śmieć. Okazuje się, że niepozorna zatyczka może mieć ciekawe zastosowania. Oprócz zabezpieczania alkoholu uratuje bigos i sprawi, że owoce będą świeże na dłużej. Sprawdź, co należy zrobić.

Większość z nas po wypiciu wina wyrzuca drewniany korek do kosza. Okazuje się, że niepozorny przedmiot, który zazwyczaj postrzegany jest jako śmieć, ma wiele zaskakujących zastosowań. Zatyczka w prosty sposób ułatwi życie i sprawi, że sporo zaoszczędzisz. Oto co warto z nią zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Studenckie gotowanie, czyli ciasto w kubku, żelazkiem w quesadillę i otwieranie wina bez korkociągu

Do czego wykorzystać korek po winie? Przekrój go na pół i umieść w naczyniu z owocami

Ta wiedza powinna być powszechna. Okazuje się, że korek po winie spełni ważną funkcję, jeśli przekroi się go na pół i włoży do kosza z owocami. Drewniana struktura zatyczki wchłonie wilgoć, dzięki czemu żywność na dłużej zachowa świeżość. To również ciekawy sposób ochrony owoców przed muszkami owocówkami czy komarami, które ominą pojemnik z taką zawartością.

Ważne, by wymieniać zatyczkę co najmniej raz w tygodniu. Nie znaczy to jednak, że należy pić tak duże ilości wina. Przed podjęciem działań warto przygotować sobie zapas, na przykład angażując do zbierania korków przyjaciół i rodzinę.

Renata Pały o tym, jak potraktowała ją policja. 'Spotkałam się z ogromną pogardą' Renata Pałys o tym, jak potraktowała ją policja. "Spotkałam się z ogromną pogardą"

Drewniany korek po winie uratuje bigos. Włóż go do garnka, by uratować potrawę

Okazuje się, że korek można też wykorzystać do uratowania przypalonego bigosu. Potrawa wymaga wielu godzin gotowania i częstego mieszania, dlatego wystarczy na chwilę o niej zapomnieć i problem gotowy.

Zamiast wyrzucać przypalone danie, przełóż je do innego naczynia (pomijając przypalone resztki), wrzuć do środka zatyczkę (jedną lub kilka sztuk, w zależności od ilości jedzenia) i poczekaj, aż korek wciągnie zapach spalenizny. W niedługim czasie bigos odzyska pyszny smak i będzie go można bez przeszkód zjeść.

Jak prać biały obrus? Jak prać biały obrus? Produkty, które zadziałają lepiej niż wybielacz

Więcej o: