Nieprzyjemny zapach ze zmywarki? Włóż do niej ćwiartkę tego owocu, a zapomnisz o problemie

Zmywarkę pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także wodę i pieniądze. Bywa prawdziwym ratunkiem. Zamiast zmywać góry naczyń, możemy włożyć je do urządzenia i zająć się czymś innym. Co zrobić, gdy zaczyna wydobywać się z niej brzydki zapach?

By zmywarka zawsze spełniała swoją funkcję, należy ją systematycznie czyścić. Najlepiej robić to nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie, choć oczywiście wszystko zależy od częstotliwości użytkowania. Niestety zdarza się, zwłaszcza w okresie świątecznym, że przegapiamy krytyczny moment. Urządzenie przestanie domywać naczynia, a ponadto wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach. Jak temu zaradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Jak dokładnie wyczyścić zmywarkę? Instrukcja krok po kroku

Zmywarka to urządzenie, które ma stały kontakt z resztkami jedzenia, które często gniją i zaczynają brzydko pachnieć. Jak ją wyczyścić? Przede wszystkim zacznij od najbardziej narażonego na brud elementu, czyli filtra. Wymontuj go, a następnie przez 15 minut mocz w wodzie z octem. Na koniec dokładnie wyczyść z pomocą szczotki i odłóż na miejsce.

Teraz czas na uszczelki. Umyj je gąbką nasączoną octem. To wspaniały i uniwersalny środek do sprzątania, dzięki któremu pozbędziesz się brudu i bakterii. Ostatnim elementem, który musisz umyć, są ramiona rozprowadzające wodę. Zdemontuj je i dokładnie wyszoruj płynem do mycia naczyń, a gdy będą czyste, odłóż na miejsce. W tak przygotowanej zmywarce umieść specjalny środek do czyszczenia i włącz program z wysoką temperaturą. Najlepiej wyższą niż 60°C. Będzie jak nowa — lśniąca i pachnąca.

Sprytny i naturalny trik na piękny zapach ze zmywarki. Włóż do niej skórkę od cytryny

W przypadku brzydkiego zapachu idealnie sprawdzi się cytryna zarówno sama skórka, jak i kawałek cytrusa. Wystarczy, że przed uruchomieniem położysz ją w szufladzie na sztućce. Nie zapomnij wymieniać jej na nową z każdym kolejnym myciem. Dzięki temu prostemu trikowi, z twojego urządzenia będzie wydobywał się piękny, świeży zapach. Oczywiście nie zmienia to faktu, że zmywarkę raz na czas należy dokładnie wyczyścić.

Więcej o: