Jak uprasować koszulę? Z tym prostym trikiem wygładzisz ją w zaledwie 2 minuty

Prasowanie koszul nie zawsze jest prostym zadaniem. Niektórzy nie lubią tego robić, bo czynność pochłania dużo czasu, a po prasowaniu często i tak można zauważyć na ubraniach nieestetyczne zagniecenia. Na szczęście istnieje prosty trik, który przyspieszy działanie.

Prasowanie koszul na specjalne okazje albo się lubi, albo nienawidzi. Sylwestrowa zabawa skłania do zadbania o wygląd, by elegancko i z radością powitać nowy rok. Z tego względu wiele pań i panów domu prasuje ubrania, by dobrze się prezentować w tym wyjątkowym czasie. Okazuje się, że są triki, które znacznie ułatwiają prasowanie koszul. Przy ich zastosowaniu cały proces zajmuje nie więcej niż dwie minuty, dzięki czemu będziesz mieć szansę na wykorzystanie pozostałego czasu na coś znacznie przyjemniejszego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

Jak uprasować koszulę? Przed podjęciem działań sprawdź, co napisano na metce

Przed prasowaniem koszuli zawsze należy sprawdzić, jakie informacje producent zamieścił na metce. Można się z niej dowiedzieć, do jakiej temperatury nagrzać żelazko, by nie zniszczyć ubrania. Zazwyczaj koszule bawełniane powinny być traktowane żelazkiem o temperaturze do 180 stopni, a wykonane z wiskozy — do 120 stopni. Inaczej ma się sytuacja w przypadku koszul wykonanych z poliestru, na które trzeba szczególnie uważać. Te nie powinny mieć bezpośredniej styczności z żelazkiem, dlatego zawsze należy zabezpieczać je poprzez wyłożenie na wierzchu bawełnianej ściereczki.

Jak wyprasować koszulę? Zwilż materiał wodą, a zrobisz to w dwie minuty

Mało kto zna prosty trik, dzięki któremu prasowanie koszuli jest znacznie szybsze. Okazuje się, że przed rozpoczęciem działań wystarczy zwilżyć materiał wodą. Warto wykorzystać do tego zwykłą butelkę z atomizerem i przegotowaną ciecz. Należy zwrócić uwagę, by koszula nie była zbyt mokra, co może doprowadzić do uszkodzenia materiału podczas prasowania.

Dobrą i bezpieczniejszą alternatywą dla pryskania wodą jest włożenie koszuli do zamrażalnika na kilkanaście minut. Po tym czasie wystarczy wyprasować ubranie, co pójdzie znacznie szybciej i nie powinno zająć więcej niż dwie minuty.

Więcej o: