Taylor Swift, Jennifer Lawrence, Billie Eilish. Które gwiazdy znajdziemy w Księdze Rekordów Guinnessa?

Księga Rekordów Guinnessa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a wiele osób marzy, by się w niej znaleźć. Na jej kartach zapisały się także nazwiska celebrytów i ikon popkultury. Jakie rekordy pobiły najpopularniejsze kobiety ze świata show-biznesu?

Choć rekordy Guinnessa kojarzą się często z nietypowymi wyzwaniami, takimi jak rozbijanie głową arbuzów czy najdłuższe paznokcie na świecie, od lat dotyczą także gwiazd popkultury. Które z kobiecych celebrytek znajdziemy na liście?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Taylor Swift rozstała się z Harrisem. Będzie nowy hit? Te gwiazdy przekuły złamane serce w największe przeboje

Największe roczne zarobki gwiazdy muzyki w historii — Taylor Swift

1 czerwca 2019 roku Taylor Swift została rekordzistką, jeśli chodzi o roczne zarobki kobiet z branży muzycznej. Według listy Forbes, w okresie od 1 czerwca 2018 do 1 czerwca 2019 zarobiła łącznie 185 milionów dolarów, co czyni ją także rekordzistką pod względem najwyższych rocznych zarobków wśród wszystkich celebrytów w tym okresie. Co ciekawe, tym sposobem pobiła wcześniejszy rekord z 2016 roku, który także należał do niej.

 

Najwięcej odtworzeń na Spotify w ciągu roku — Billie Eilish

W 2019 roku Billie Eilish pobiła kobiecy rekord odtworzeń na Spotify, który wcześniej należał do Ariany Grande. Jej utwory były słuchane aż 6 miliardów razy. Do tych najchętniej wybieranych należały piosenki z albumu "When we all fall asleep, where do we go?". Ciekawostką jest, że "Bad guy", który znajdziemy na płycie, był drugim najczęściej odtwarzanym utworem na Spotify w 2019 roku. 

 

Najbardziej dochodowa gwiazda kina akcji — Jennifer Lawrence

8 lutego 2016 roku Jennifer Lawrence uzyskała tytuł najbardziej dochodowej kobiecej gwiazdy kina akcji wszech czasów. Wszystko za sprawą filmów z serii "Igrzyska Śmierci" oraz "X-Men". Łącznie zarobiła ponad 4 miliardy dolarów.

 

Pierwsza gwiazda, która zgromadziła 100 mln obserwujących na Twitterze — Katy Perry

16 czerwca 2017 roku Katy Perry jako pierwsza celebrytka w historii zgromadziła na swoim koncie na Twitterze 100 milionów obserwujących. 

 

Najwięcej obserwujących na Twitterze dla osobowości telewizyjnej — Ellen DeGeneres

Jeśli jesteśmy już przy Twitterze — od 5 września 2016 roku osobowością telewizyjną, która może pochwalić się największą liczbą obserwujących na tej platformie, jest Ellen DeGeneres, prowadząca popularny talk-show w USA - "The Ellen DeGeneres Show". Obecnie obserwuje ją niemal 77 milionów osób.

 
Więcej o: