Czy 31 grudnia są otwarte sklepy? Godziny otwarcia największych sieci handlowych

Czy 31 grudnia są otwarte sklepy? Czas szampańskiej zabawy przed nami. Trzeba się przed nim zaopatrzyć w różnorodny asortyment. Okazuje się jednak, że zakupy warto zrobić wcześniej.

Czy w Sylwestra sklepy są czynne?

Czy w Sylwestra sklepy są czynne? Koniec roku kalendarzowego zbliża się wielkimi krokami. Po rodzinnym Bożym Narodzeniu rozpocznie się czas hucznego świętowania. Bale, prywatki i kameralne wieczory z przyjaciółmi wymagają jednak odpowiedniego zaopatrzenia. Okazuje się jednak, że najlepiej zrobić zakupy wcześniej tak, aby w Sylwestra najwyżej jedynie dokupić najpotrzebniejsze rzeczy. 

Sylwester jest z pewnością czasem wyjątkowym, ale nie dniem wolnym od pracy. Dlatego sklepy i placówki handlowe prowadzą działalność. Z drugiej strony jednak godziny ich pracy będą krótsze. Większość zostanie zamkniętych pomiędzy 13.00 a 14.00. Tylko niektóre większe sieci handlowe pozostaną czynne do 17.00 lub 18.00. 

Sklepy 31 grudnia: duże sieci handlowe

Do której czynne będą sklepy 31 grudnia? Tego dnia wiele osób zechce wybrać się na zakupy do dużych sieci handlowych. Z ich zrobieniem nie powinno być problemu pod warunkiem, że zabierzemy się za to dość wcześnie. Przykładowe godziny otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych i popularnych sieciówek:

  • Auchan pozostaje otwarty do 18 lub 19 w zależności od konkretnego sklepu (najlepiej więc zasięgnąć informacji na miejscu już wcześniej);
  • Sklepy sieci Biedronka pozostaną czynne długo, bo do 19.00;
  • Carrefour zamknie swoje placówki o 18.00;
  • Kaufland pozostanie czynny do godz. 18.00;
  • Zakupy w Lidlu będzie można zrobić do 19.00;
  • Stokrotka zamknie swoje placówki handlowe o 18.00.
Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

31 grudnia: sklepy, które mogą być otwarte dłużej 

Gdzie dłużej będzie można zrobić zakupy 31 grudnia? Sklepy, które pozostaną czynne pomimo nocy sylwestrowej, to m.in. stacje benzynowe. Jeśli zdarzy się, że zapomnimy o czymś ważnym, to możemy też spróbować szczęścia w tych placówkach, które prowadzi sam właściciel. Dotyczy to zarówno tradycyjnych sklepów osiedlowych, jak i placówek franczyzowych dużych sieci. Ważna uwaga: mogą być one otwarte dłużej, ale nie jest to żaden wymóg. Dlatego lepiej jest nie czekać z zakupami na ostatnią chwilę.

Sklepy w Sylwestra i Nowy Rok

Wiemy już, jak pracują sklepy w Sylwestra. Nowy Rok nie tylko wypada w tym roku w niedzielę, ale dodatkowo jest tradycyjnie dniem wolnym od pracy. Dlatego obowiązuje wówczas ustawowy zakaz handlu. Tego dnia zakupy zrobimy tylko tam, gdzie za ladą stanie właściciel. Poza tym dopuszcza się obrót handlowy na stacjach benzynowych, sklepach na dworcach, lotniskach i w kilku jeszcze innych przypadkach uregulowanych ustawą.  

Zobacz też: Stroje na Sylwestra - sprawdź najlepsze propozycje i rozkoduj imprezę

Więcej o: